OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XII Niedzielę Zwykłą 19 czerwca 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na XII Niedzielę Zwykłą 19 czerwca 2022 r.

 

1. Czerwiec to miesiąc, kiedy wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa, grzechy, zaniedbania dobra i niewiarę. Szczególnie nasza wspólnota parafialna jest do tego powołana z racji Imienia parafii. Dlatego serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy po wieczornej mszy św. Do czwartku trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Zapraszam na godz. 18.00 dzieci do sypania kwiatów, dzieci I Komunijne, ministrantów, poczty sztandarowe i wszystkich wiernych na procesje wokół kościoła. W czwartek będzie błogosławieństwo wianków.

2. W liturgii we wtorek będziemy przeżywać wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika, w czwartek Uroczystość Narodzenia ś. Jana Chrzciciela; w piątek Uroczystość  Najświętszego Serca Pana Jezusa, msze św. o 6.30. 10.00 i o 18.00 suma odpustowa, której będzie przewodniczył ks. Piotr Dymon SDS. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusa można uzyskać odpust zupełny.

3. W piątek także zakończenie roku szkolnego. Msza św. o godz. 8.00, po niej akademia w szkole.

4. Dzisiejsza zbiórka do puszek będzie przeznaczona na „Chleb św. Antoniego”, parafialną Caritas.

5. Prowadzimy zapisy na I Komunię Św. na przyszły rok w godzinach urzędowania kancelarii.

6. Na cele remontowe w ubiegłą niedzielę złożyliście: w Krzyżu 2427 zł., w Brzegach 138 zł., w Hucie Szklanej 225 zł, w Lubczu Małym 112 zł 50 gr.

7. Bardzo serdecznie dziękuję kapłanom i wszystkim Parafianom, którzy przygotowali w tym roku piękne ołtarze na procesję Bożego Ciała, za poświęcony czas, trud i serce: paniom z Parafialnego Zespołu Caritas, pracownikom nadleśnictwa, p. Danucie Matkowskiej i pracownikom banku spółdzielczego, panom kościelnym, nadleśnictwu za brzózki, pani Beacie Chełstowskiej za dekoracje kwiatowe. Dziękuję za ofiary na kwiaty do ołtarzy pracownikom Banku Spółdzielczego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, oraz indywidualnym parafianom. Panom Pietrzyńskiemu i Dolnemy za przygotowanie nagłośnienia. Dziękujemy pocztom sztandarowym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom I Komunijnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Paniom Katechetkom, i za udekorowanie domów i okien, za obecność, manifestację wiary, wspólną modlitwę.

8. Decyzją ks. prowincjała odchodzi z naszej parafii ks. Piotr Dymon SDS – wikariusz i zostaje przeniesiony do wspólnoty w Warszawie. W przyszłą niedzielę odprawi mszę św. o godz. 12.00 i będzie okazja podziękować ks. Piotrowi za jego posługę.

9. Zapraszamy na Intronizację Chrystusa Króla na króla naszych serc, rodzin i parafii 24.06 na godz. 21.00 do naszego kościoła parafialnego.

10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: jest nowy „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy: o adoracji Najświętszego Sakramentu. Dla rodziców i opiekunów bardzo wartościowa będzie lektura wywiadu o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu. Jest  także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i „Głos serca”.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. ….

12. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania. Bóg zapłać! Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla