OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIII Niedzielę Zwykłą 26 czerwca 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na XIII Niedzielę Zwykłą 26 czerwca 2022 r.

 

 

1. W czwartek kończymy nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy po każdej wieczornej mszy św.

2. W liturgii Kościoła we wtorek będziemy przeżywać wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; imieniny obchodzi ks. Piotr Dymon SDS. Msza św. w intencji solenizanta będzie o godz. 18.00; w piątek wspomnienie św. Ottona, biskupa. W pierwszy piątek miesiąca po mszy św. Straż Honorowa poprowadzi nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa grzech odrzucające Jego miłość. W piątek odwiedzimy chorych, których można zgłaszać w zakrystii, kancelarii, czy telefonicznie.

3. Na „Chleb św. Antoniego”, parafialną Caritas złożyliście 530 zł 22 gr..

4. Bardzo serdecznie dziękuję kapłanom i wszystkim parafianom, którzy brali udział w Oktawie Bożego Ciała i Odpuście Parafialnym. Dziękuję pocztom sztandarowym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom I Komunijnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, ks. Jackowi, Straży Honorowej, Margaretkom i Róży Różańcowej Rodziców w intencji dzieci za przygotowanie liturgii odpustowej.

5. Dziś ks. Piotr Dymon SDS odprawi mszę św. o godz. 12.00, podczas której będzie okazja podziękować ks. Piotrowi za jego posługę.

6. Dziś można nabyć pyszne ciasto do kawy. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby parafii.

7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: jest nowy „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy: jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny, dlaczego nie należy odbierać zakonom możliwości prowadzenia Domów Pomocy Społecznej oraz jakie lektury warto zabrać na wakacje. Jest  także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i „Głos serca”.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jolantę Miler. Wieczny odpoczynek …

9. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania. Bóg zapłać! Udanych wakacji dla uczniów i urlopów dla pracujących. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla