OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Trójcy Świętej – 12 czerwca 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na Niedzielę Trójcy Świętej – 12 czerwca 2022 r.

 

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika., w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte będą odprawiane o: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Msza św. Ogólnomiejska zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 10.00, a po niej rozpocznie się procesja, która przejdzie następującą trasą: ul. Poznańska, Pl. Zwycięstwa, ul. Wojska Polskiego, ul. Sikorskiego, zakończenie przy kościele św. Antoniego. Zapraszamy do manifestacji wiary władze miasta i gminy, wiernych miasta i gminy, poczty sztandarowe szkół i zakładów pracy, dzieci sypiące kwiaty, służbę liturgiczną ołtarza. Udekorujmy okna naszych domów, jako wyraz naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Msze św. w Boże Ciało będą odprawiane także  na filiach: w Brzegach o godz. 9.00, w Lubczu Małym o godz. 12.00, w Hucie Szklanej o godz. 14.00, a po niej procesja do 4 ołtarzy. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze, proszę o pomoc przy banku spółdzielczym – Rada Parafialna, lektorzy i kościelni, a przy grocie – Parafialna Caritas, Żywy różaniec Margaretki, i Strzaż Honorowa i zbieranie ofiar na kwiaty do ołtarzy. Zwracamy się o to z prośbą do pracowników Szkoły Podstawowej, Służby Zdrowia, Wodociągów, ZUK, do firm, kupców, rzemieślników oraz naszych wiernych parafian. Zebrane ofiary proszę przekazać któremukolwiek księdzu. Prosimy, by nie parkować samochodów przy ulicach przejścia procesji. W piątek wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

2. Prosimy dzieci i dorosłych o zbieranie płatków kwiatów na procesję Bożego Ciała. Zebrane kwiaty przynosimy do zakrystii

3. Zapraszamy wszystkie dzieci, także „I Komunijne” i „rocznicowe” do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała i oktawy. Próba dla dzieci sypiących kwiatki, wspólna dla obu parafii, będzie przy naszym kościele w poniedziałek 13 czerwca o godz. 18.40.

4. Dziś odpust w kościele św. Antoniego. Suma o godz. 16.00.

5. Nabożeństwa czerwcowe, czyli ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po mszy św. wieczornej, na które zapraszamy.

6. Jest również organizowany wyjazd na uroczystości jubileuszowe naszej diecezji do Koszalina w dniu 25 czerwca. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. Dziś gościmy kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Po mszach św. będzie zbierał ofiary na utrzymanie seminarium.

8. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na cele remontowe.

9. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”.

10. Trwają zapisy dzieci do I Komunii Świętej na przyszły rok w godzinach urzędowania kancelarii.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej jest „Gość Niedzielny” (8 zł) Gość Extra (12 zł), jest także „Apostoł Zbawiciela” dla młodzieży, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, Salwator, „L’osservatore Romano” i nasz „Głos Serca”.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysławę Kubiś i śp. Jadwigę Matuszewską. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …

13. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Dobrodziejom i ofiarodawcom składamy podziękowania. Bóg zapłać!

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla