OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29 maja 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29 maja 2022 r.

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: - wewtorek– święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;  w środę wspomnienie św. Justyna, męczennika; w piątek św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Na „Chleb św. Antoniego”, parafialną Caritas w zeszłą niedzielę złożyliście 819, 07 zł.

3. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich,  zwłaszcza dzieci i młodzież, od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, czyli ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. wieczornej.

4. W środę będzie zmiana tajemnic różańcowych, w czwartek o 17.30 nabożeństwo w intencji powołań prowadzone przez wspólnotę Margaretek, w piątek nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa prowadzone przez Straż Honorową NSPJ. W piątek odwiedzimy chorych.Można też zgłaszać chorych, którzy nie są objęci naszą troską duszpasterską(telefonicznie, w zakrystii, czy kancelarii).

5. Również codziennie o godz. 15.00 odmawiamyKoronkędo Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na Ukrainie.

6. W czwartek 2.06 o godz. 16.00 ks. bp Krzysztof Zadarko udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Obejmijmy młodzież naszą pamięcią modlitewną. Spowiedź św. dla młodzieży będzie w środę od godz. 17.00.

7. W piątek spotkanie grup modlitewnych w salce.

8. W sobotę o godz. 15.00 odbędzie się poświęcenie nowego krzyża na wyjeździe w kierunku Lubcza Wielkiego (ul. Staszica) i modlitwa o urodzaje.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej jest„Gość Niedzielny”, „Apostoł Zbawiciela” dla młodzieży, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, Salwator, „L’osservatore Romano”inasz „Głos Serca”.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bożenę Łapacz i śp. Łucję Ławniczak. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie …

11. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamynajserdeczniejsze życzeń, zdrowia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Na dzisiejszy dzień świętowania i radości oraz na rozpoczynający się nowy tydzień pracy i obowiązków przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla