OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIV Niedzielę Zwykłą4lipca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na XIV Niedzielę Zwykłą 4lipca 2021 r.

 

1. Dziś niedziela adoracyjna w kościołach filialnych.

2. Podczas mszy św. o godz. 12.00 powitamy ks. Piotra Dymon SDS, który rozpocznie pracę w naszej parafii w charakterze wikariusza. Jest neoprezbiterem, czyli kilka tygodni temu przyjął święcenia kapłańskie. Ogarnijmy ks. Piotra naszymi modlitwami.

3. W liturgii Kościoła we wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w czwartek św. Jana z Dukli, prezbitera.

4. W tym tygodniu przypada I Środa miesiąca (zmiana tajemnic dla Żywego Różańca).

5. W czwartek będzie msza św. do Ducha Świętego w intencji II Synodu Diecezjalnego.

6. W dniach od 5 do 10 lipca serdecznie zapraszamy młodzież do Dobroszyc na Salwatoriańskie Forum Młodych. Podczas spotkania jest modlitwa, interesujące warsztaty (teatralne, sportowe i inne) i mnóstwo zabawy. Więcej informacji na temat tego wydarzenia na: www.forummlodych.com.

7. W przyszłą niedzielę składka będzie na cele remontowe.

8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: jest nowy „Gość Niedzielny”w cenie 6 zł w którym m.im. o Małych Braciach Baranka – przybyłej niedawno do Polski wspólnocie zakonnej o niezwykłym charyzmacie, a w wakacyjnym cyklu reportaż z Miejsca Piastowego, skąd odszedł do nieba założyciel michalitów bł. Ks. Bronisław Markiewicz; jest także„Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano” i „Głos serca”.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Kulka. Wieczne odpoczywanie …

10. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia:  zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzymy, dobrego, szczęśliwego i przede wszystkim zdrowego tygodnia. Dziękujemy za wszelkie przejawy „życzliwości serca” i dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Na dzisiejszy dzień i nowy tydzień pracy, obowiązków, urlopów i wakacji przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla