OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIII Niedzielę Zwykłą27czerwca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na XIII Niedzielę Zwykłą27czerwca 2021 r.

 

1.Ordynariusz naszej diecezji z dniem 20 czerwca 2021 r. odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej i w święta nakazane mszy św.

2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie do środy po mszy św. o 18.00. Zapraszamy!

3. W liturgii w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; we wtorek Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 6.30, 10.00 i 18.00; w czwartek św. Ottona, biskupa; w sobotę święto św. Tomasza, apostoła.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek (nabożeństwo za kapłanów i o nowe powołania o godz. 17.30 - Margaretki) i I piątek miesiąca (po mszy św. nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa – Straż Honorowa). W piątek odwiedzimy chorych.

5.Dziś podczas mszy św. o godz. 12.00 będzie pożegnanie ks. wikariusza Stanisława Pajestki, który decyzją ks. prowincjała został przeniesiony do Węgorzewa do parafii Dobrego Pasterza, gdzie będzie pełnił funkcję proboszcza. Polecajmy ks. Stanisława w naszych modlitwach.

6. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 12.00 powitamy ks. Piotra Dymon SDS, który rozpocznie pracę w naszej parafii w charakterze wikariusza.

7. W dniach od 5 do 10 lipca serdecznie zapraszamy młodzież do Dobroszyc na Salwatoriańskie Forum Młodych. Podczas spotkania jest modlitwa, interesujące warsztaty (teatralne, sportowe i inne) i mnóstwo zabawy. Więcej informacji na temat tego wydarzenia na: www.forummlodych.com. Chętnych zapraszamy na spotkanie w piątek 2 lipca po mszy św. do salki.

8. Prowadzimy zapisy dzieci z II klasy do I Komunii Świętej na przyszły rok w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Uroczystość jest przewidziana na 15 maja 2022 roku.

9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: jest nowy „Gość Niedzielny”w cenie 6 zł; jest także„Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano” i „Głos serca”.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Halinę Piechowiak i śp. Jacka Kulka. Wieczne odpoczywanie …

11. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia:  zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzymy, dobrego, szczęśliwego i przede wszystkim zdrowego tygodnia. Dziękujemy za wszelkie przejawy „życzliwości serca” i dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Na dzisiejszy dzień i nowy tydzień pracy, obowiązków i wakacji przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla