OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XII Niedzielę Zwykłą20czerwca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na XII Niedzielę Zwykłą20czerwca 2021 r.

 

1.Ordynariusz naszej diecezji z dniem 20 czerwca 2021 r. odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej i w święta nakazane mszy św.

2. We czwartek ks. biskupa Krzysztof Włodarczyk udzielił sakramentu bierzmowania 24 młodym parafianom.

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po mszy św. o 18.00. Zapraszamy!

4. W liturgii w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek Uroczystość św. Jana Chrzciciela. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 10.00 i 18.00.

5. Na cele remontowe w ubiegłą niedzielę złożyliście w Brzegach 80 zł, w Hucie Szklanej 165,50 zł, w Lubczu Małym 167 zł, w Krzyżu 1629,40 zł.

6. W piątek jest zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na mszę św. na godz. 8.00.

7. Także wpiątek po mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla rodzicówi młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

8. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 12.00 będzie pożegnanie ks. wikariusza Stanisława Pajestki, który decyzją ks. prowincjała został przeniesiony do Węgorzewa do parafii Dobrego Pasterza, gdzie będzie pełnił funkcję proboszcza. Polecajmy ks. Stanisława w naszych modlitwach.

9. Prowadzimy zapisy dzieci z II klasy do I Komunii Świętej na przyszły rok w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Uroczystość jest przewidziana na 15 maja 2022 roku.

10. Nadleśnictwo Krzyż zaprasza do akcji „Oddaj krew, podaruj życie” dnia 22.06 w godz. 9.30 – 14.30 na terenie nadleśnictwa. Zapisy telefoniczne nr 538436938 w poniedziałek do godz. 14.30. Trzeba mieć ze sobą dokument ze zdjęciem.

11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: jest nowy „Gość Niedzielny”w cenie 6 zł, w którym polecamy dodatek – Litanię do św. Józefa z nowymi wezwaniami, a także o wyzwaniach opieki nad chorymi z demencją; Otwarte drzwi – Kościół nie przekreśla tych, którzy zdecydowali się go opuścić; jest także„Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano” i „Głos serca”.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Piątek i śp. Czesławę Cichą. Wieczne odpoczywanie …

13. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia:  zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzymy, dobrego, szczęśliwego i przede wszystkim zdrowego tygodnia. Dziękujemy za wszelkie przejawy „życzliwości serca” i dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Na dzisiejszy dzień i nowy tydzień pracy, obowiązków i nauki przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla