OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XI Niedzielę Zwykłą13czerwca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na XI Niedzielę Zwykłą13czerwca 2021 r.

 

1.Dziękuję za uroczystą oprawę Oktawy Bożego Ciała i odpustu ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa organistce p. Hani, panom z pocztami sztandarowymi, dziewczynkom sypiącym kwiaty, grupom parafialnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, panom niosącym baldachim i parafianom za obecność i wspólną modlitwę. Dziękuję ks. Stanisławowi za odprawienie sumy odpustowej.

2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po mszy św. o 18.00. Zapraszamy!

3. W liturgii wponiedziałek wspomnienie bł. Michała Kozala,biskupa i męczennika; w czwartek św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

4. Wśrodę o godz. 19.00 będzie próba dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa!Okazja do spowiedzi 30 minut przed mszą św.

5. We czwartek będziemy gościć ks. biskupa Krzysztofa Włodarczyka, który o godz. 18.00 udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 10.00 będzie wprowadzenie lektorów i kandydatów na ministrantów.

7. Prowadzimy zapisy dzieci z II klasy do I Komunii Świętej na przyszły rok w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Uroczystość jest przewidziana na 15 maja 2022 roku.

8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: jest nowy „Gość Niedzielny” w którym polecamy opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek, a także reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty dokonano aktu ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; jest także„Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano” i „Głos serca”.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Kwapisa i śp. Marię Olechnowicz. Wieczne odpoczywanie …

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia:  zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzymy, dobrego, szczęśliwego i przede wszystkim zdrowego tygodnia. Dziękujemy za wszelkie przejawy „życzliwości serca” i dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Na dzisiejszy dzień i nowy tydzień pracy, obowiązków i nauki przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla