OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na X Niedzielę Zwykłą06czerwca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na X Niedzielę Zwykłą06czerwca 2021 r.

 

1.Dziękuję za uroczystą procesję Bożego Ciała, ks. Jackowi za ołtarz przy grocie, kościelnym za porządki przy kościele, organistce p. Hani, panu J. Dolnemu za przygotowanie nagłośnienia przy grocie. Dziękujemy pocztom sztandarowym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, grupom parafialnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, panikatechetce, panom niosącym baldachim, za udekorowanie domów i okien, za obecność i wspólną modlitwę.

2. Dziśrocznica I Komunii Świętej o godzinie 10.00.

3. W Oktawie Bożego Ciała po mszy św. wieczornej odbywa się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Na zakończenie oktawy w czwartek poświęcimy wianki.

4. Prosimy dzieci i dorosłych o zbieranie płatków kwiatów na procesje w Oktawie. Zebrane kwiaty przynosimy do zakrystii

5. Zapraszamy wszystkie dzieci, także „I Komunijne” i „rocznicowe” do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała i oktawy.

6. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po mszy św. o 18.00. Zapraszamy!

7. W liturgii we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

8. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą odprawiane o 6.30, 10.00 i 18.00. Można spożywać pokarmy mięsne. W tym dniu za odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusa można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Sumę odpustową odprawi ks. Stanisław Pajestka o godz. 18.00, a po niej będzie procesja wokół kościoła. Zapraszam panów do baldachimu, ministrantów, dzieci do sypania kwiatów i poczty sztandarowe.

9. W piątek i sobotę o godz. 19.00 będzie spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z II rocznika. Obecność obowiązkowa!Sakrament bierzmowania będzie 17.06 o godz. 18.00.

10. Od poniedziałku będziemy prowadzić zapisy dzieci z II klasy do I Komunii Świętej na przyszły rok w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Uroczystość jest przewidziana na 15 maja 2022 roku.

11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: jest nowy „Gość Niedzielny” w którym przeczytamy m.in. dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać? A także medytacje do fragmentów Ewangelii, które w Boże Ciało głoszone są na cztery strony świata; jest także nowy „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano” i „Głos serca”.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia:  zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzymy, dobrego, szczęśliwego i przede wszystkim zdrowego tygodnia. Dziękujemy za wszelkie przejawy „życzliwości serca” i dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Na dzisiejszy dzień i nowy tydzień pracy, obowiązków i nauki przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla