OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Uroczystość Najświętszej Trójcy30maja 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na Uroczystość Najświętszej Trójcy30maja 2021 r.

 

1.Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, w poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, wewtorek będziemy przeżywać wspomnienieśw. Justyna, męczennika, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.Msze święte w kościele parafialnym będą odprawiane jak w każdą niedzielę.W związku z ograniczeniami procesja eucharystyczna będzie wokół kościoła po mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy do manifestacji wiary wiernych naszej parafii, dzieci sypiące kwiaty, służbę liturgiczną ołtarza. Udekorujmy okna naszych domów, jako wyraz naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Msze św. w Boże Ciało będą odprawiane także na filiach: w Brzegach o godz. 9.00, w Hucie Szklanej o godz. 10.30, w Lubczu Małym o godz. 12.00, w każdym kościele z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W Oktawie Bożego Ciała po mszy św. wieczornej odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.W sobotę będziemy wspominać św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

2. Prosimy dzieci i dorosłych o zbieranie płatków kwiatów na procesję Bożego Ciała. Zebrane kwiaty przynosimy do zakrystii

3. Zapraszamy wszystkie dzieci, także „I Komunijne” i „rocznicowe” do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała i oktawy.

4. W poniedziałek kończymy nabożeństwa majowe o godz. 17.30.

5. Od wtorku nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. o godz. 18.00. W tym tygodniu przypada I środa miesiąca (zmiana tajemnic różańcowych) I czwartek miesiąca (o 17.30 nabożeństwo o powołania prowadzi wspólnota Margaretek) i I piątek miesiąca. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi Pierwszopiątkowej. W piątek odwiedzimy chorych: ks. proboszcz, ks. Jacek i ks. Stanisław od godz. 8.30.

6. Rocznica I Komunii Świętej będzie 6 czerwca 2021 r. na Mszy św. o godzinie 10.00. W związku z tym spotkanie dzieci rocznicowych i ich rodziców odbędzie się 2 czerwca o godz. 18.40. Natomiast spowiedź będzie w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: jest nowy „Gość Niedzielny” w którym dodatek – broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które można wykorzystać podczas osobistej modlitwy oraz podczas nabożeństw czerwcowych. A w numerze przeczytamy m.in. o historii tej litanii i nabożeństw czerwcowych oraz o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca; jest także nowy „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano” i „Głos serca”.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia:  zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzymy, dobrego, szczęśliwego i przede wszystkim zdrowego tygodnia.  Dziękujemy za wszelkie przejawy „życzliwości serca” i dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Na dzisiejszy dzień i nowy tydzień pracy, obowiązków i nauki przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla