OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkanocną – 28 kwietnia 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na V Niedzielę Wielkanocną – 28 kwietnia 2024 r.

 

1. W liturgii Kościoła w poniedziałek święto św. Katarzyny sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; w środę wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika; w czwartek wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła; w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 12.00 odprawimy uroczystą Sumę w intencji naszej Ojczyzny z intencją i udziałem władz miasta; w sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika. Patrona Strażaków. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ich poświęceniu i służbie drugiemu człowiekowi..

2. We wtorek zapraszamy na „Krąg biblijny” – czytanie i rozważanie Pisma Świętego.

3. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!

4. W środę również będzie spotkanie członków Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w salce po mszy św.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I środę miesiąca (zmiana tajemnic różańcowych), I czwartek (nabożeństwo w int. kapłanów i o nowe powołania prowadzone przez Margaretki), I piątek miesiąca. Chorych i starszych wiekiem z posługą sakramentalną odwiedzimy wyjątkowo 2.05 w czwartek od godz. 8.30. Chętnych zgłaszamy telefonicznie, w kancelarii bądź zakrystii.

6. Suma odpustowa ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika w Lubczu Małym będzie w niedzielę 12 maja o godz. 12.00. Zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę, jako pierwszą miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościołach filialnych.

8. W sobotę 18.05 będzie Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, także wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o św. Janie Pawle II; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz Głos Serca.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefanię Bielawską. Wieczne odpoczywanie …

11. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Na dzisiejszy dzień świętowania i radości oraz na rozpoczynający się tydzień pracy, nauki i obowiązków przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla