OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkanocną – 21 kwietnia 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na IV Niedzielę Wielkanocną – 21 kwietnia 2024 r.

 

1. Dzisiaj przeżywamy Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczną się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele, które potrwają do przyszłej niedzieli.

2. W zeszłą niedzielę na cele remontowe w naszej parafii zebraliśmy w Krzyżu 2983 zł, w Brzegach 171 zł, w Hucie Szklanej 241 zł, w Lubczu Małym 85 zł. Bóg zapłać!

3. W liturgii Kościoła we wtorek będzie Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski i diecezji; w czwartek święto św. Marka, Ewangelisty.

4. Codziennie na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich parafian i gości na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, do kościoła parafialnego.

5. We wtorek zapraszamy na „Krąg biblijny” – czytanie i rozważanie Pisma Świętego.

6. W środę o godz. 15.30 i 16.30 będzie próba dla dzieci Pierwszokomunijnych.

7. W czwartek po mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla Margaretek i Straży Honorowej NSPJ.

8. W sobotę 18.05 będzie Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument mówiący głównie o godności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Także jak św. Faustyna modliła się za kapłanów oraz o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz Głos Serca.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosławę Borowską i śp. Andrzeja Matuszak. Wieczne odpoczywanie …

11. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Na dzisiejszy dzień świętowania i radości oraz na rozpoczynający się tydzień pracy, nauki i obowiązków przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla