OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVIII Niedzielę Zwykłą1sierpnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na XVIII Niedzielę Zwykłą1sierpnia 2021 r.

 

1. W liturgii Kościoła w środę będziemy obchodzićwspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; w piątek święto Przemienienia Pańskiego.

2. Dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościołach filialnych.

3. Również dziśbędzie zbiórka do puszek na poszkodowanych w tegorocznych nawałnicach.

4. W tym tygodniu przypada I środa miesiąca (zmiana tajemnic dla Żywego Różańca), I czwartek (o 17.30 nabożeństwo za powołanych i o nowe powołania prowadzone przez Margaretki), I piątek miesiąca (po mszy św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ prowadzone przez Straż Honorową NSPJ).

5. Chorych odwiedzimy wyjątkowo w piątek 13 sierpnia od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać chorych telefonicznie, w kancelarii, bądź zakrystii.

6. W poniedziałek 2 sierpnia będzie można zyskać odpust Porciunkuli. Odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który nawiedzi kościół parafialny i odmówi modlitwę Ojcze Nasz i Credo.

7. W piątek o godz. 19.00 w naszym kościele parafialnym będzie koncert w ramach „ X Letnich Spotkań Kameralnych”z okazji 200 rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida pt. „Gorzki to chleb jest polskość”. Zapraszamy!

8. W przyszłą niedzielę składka będzie na cele remontowe naszych parafialnych obiektów.

9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: jest nowy „Gość Niedzielny” w którym kto i czego może się nauczyć od św. proboszcza z Ars – Jana Vianneya, o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła; a w wakacyjnym cyklu rzymski kościół św. Andrzeja na Kwirynale – miejsce zakończenia ziemskiej wędrówki św. Stanisława Kostki; jest także „Mały Gość Niedzielny”, Salwator, „L’osservatore Romano” i „Głos serca”.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Ziemskiego, śp. Bogdana Nowak, śp. Krystynę Lach i śp. Krystyna Kamasę.  Wieczne odpoczywanie…

11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego i zdrowego tygodnia, a zwłaszcza Solenizantom i Jubilatom zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Dziękujemy za wszelkie przejawy dobroci i dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Na dzisiejszy dzień i nowy tydzień pracy, obowiązków, urlopów i wakacji przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla