OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVI Niedzielę Zwykłą18lipca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na XVI Niedzielę Zwykłą18lipca 2021 r.

 

1. W liturgii Kościoła w środę będziemy obchodzić Uroczystość bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Podczas mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy figurę błogosławionego; w czwartek święto św. Marii Magdaleny; w piątek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w sobotę wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

2. W każdą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia po mszy św. w naszym kościele parafialnym.

3. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe złożyliście w Krzyżu 2604,50 zł; w Brzegach 78 zł; w Hucie Szklanej 179 zł; w Lubczu Małym 180 zł.

4. Dziś parafialna Caritas będzie zbierać pieniądze na „Chleb św. Antoniego” – czyli na potrzebujących pomocy z naszej parafii.

5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i pojazdy mechaniczne, a także rowery, hulajnogi, rolki i deski elektryczne. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof Seweryn SDS. Msza św. w intencji solenizanta będzie o godz. 12.00. Polecamy ks. Krzysztofa Waszej pamięci modlitewnej.

6. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: jest nowy „Gość Niedzielny”w którym Oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju, a w cyklu wakacyjnym „Pas startowy bł. Ks. Jerzy Popiełuszko” – miejsce związane z męczeńską śmiercią błogosławionego – tama we Włocławku; jest także„Mały Gość Niedzielny”, Salwator, „L’osservatore Romano” i „Głos serca”.

7. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia:  zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzymy, dobrego, szczęśliwego i zdrowego tygodnia. Dziękujemy za wszelkie przejawy „życzliwości serca” i dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Na dzisiejszy dzień i nowy tydzień pracy, obowiązków, urlopów i wakacji przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla