OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na II Niedzielę Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r.

 

1. Dziś w kościołach filialnych Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. We wtorek swoje imieniny będzie obchodził ks. Tomasz – proboszcz. Zapraszamy na mszę św. w intencji solenizanta na godz. 18.00.

3. W czwartek po mszy św. będzie spotkanie Margaretek i Straży Honorowej NSPJ w salce.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które przybliżają i uświadamiają nam Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. W piątek Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o 16.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych o 17.30. W niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i adoracją relikwii Krzyża Świętego. Ofiary składane podczas adoracji relikwii krzyża będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Gromadźmy się jak najliczniej na tych pięknych nabożeństwach.

5. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od IV niedzieli Wielkiego Postu, czyli rozpoczną się w sobotę 18.03 o godz. 18.00.

6. Przypominamy, że w dniu 4 marca 2023 r. o godz. 19.00 rozpoczął się kurs przedmałżeński w parafii św. Antoniego w Krzyżu. Będzie trwał przez 4 weekendy marca (sobota i niedziela). Osoby, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie odbyły jeszcze kursu są proszone o zgłoszenie się do parafii św. Antoniego.

7. Zapraszamy codziennie na godz. 15.00, na koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na Ukrainie i naszej parafii.

8. Pragnę zwrócić uwagę, że na tyle kościoła znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Ona może nas zmotywować do wstrzemięźliwości, a zaoszczędzonymi środkami podzielić się z potrzebującymi. Skarbonki należy przynieść w niedzielę Palmową do zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę będzie można zaopatrzyć się w „Paschaliki Wielkanocne”.

10. Składka w przyszłą niedzielę będzie na cele remontowe.

11. Została przywrócona strona internetowa parafii: www.krzyz.sds.pl.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym nr „Gościa Niedzielnego” drugi odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – nieumiejętnych pouczać: czy Bóg za popełnione zło karze człowieka? Wyjaśnia o. Dariusz Piórkowski SJ; oraz „Skąd te emocje? Dwugłos o raporcie C40; Jest także  „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Salwator” i nasz „Głos serca”.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Józefa Ilnickiego. Duszę zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu i módlmy się: wieczne odpoczywanie …

14. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Maryi. Dziękujemy wszystkim zatroskanym o parafię i potrzebujących zarówno  w aspekcie duchowym jak i materialnym. Niech nam towarzyszy Boża łaska i Jego błogosławieństwo.

 

ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla