ogłoszenia XX niedzielę zwykłą

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XX  Niedzielę Zwykłą  – 16.08.2020 r.

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: - w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera; - w czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; - w piątek wspomnienie św. Piusa X, papieża, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

2. Na remonty naszych obiektów sakralnych w ubiegłą niedzielę złożyliście w Krzyżu 2782 zł i 90 gr; w Brzegach 127,50 zł; w Hucie Szklanej 233,50 zł, w Lubczu Małym 157 zł.

3. Dziś po mszy św. będzie zbiórka do puszek na pomoc ludności w Libanie, pod hasłem „pomoc dla Bejrutu”.

5. W piątek na godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła parafialnego na koncert w ramach IX Letnich Spotkań Kameralnych pt: „Cztery pory roku” – Antonio Vivaldi.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci I Komunijne, które we wrześniu mają przystąpić po raz pierwszy do Komunii.

7. W zakrystii mamy do nabycia kalendarz misyjny salwatorianów na 2021 rok w cenie 8 zł. W ten sposób wesprzemy misje prowadzone przez salwatorianów.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: jest nowy „Gość Niedzielny” w którym zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej ocaliło całą chrześcijańską cywilizację w Europie. Mija sto lat od Cudu nad Wisłą; także rozmowa z abp Grzegorzem Rysiem o tym,  czy Kościół katolicki w Polsce potrzebuje przewodnika; nowy „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz „Głos Serca”.

9. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Józef Dejnarowicz. Dusze zmarłego polecajmy Bożemu miłosierdziu i módlmy się:  wieczny odpoczynek …

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzymy szczęśliwego i udanego tygodnia. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

 

Duszpasterze Salwatorianie

Joomla templates by a4joomla