Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedzielę Zwykłą

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XIX  Niedzielę Zwykłą  – 02.08.2020 r.

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: -w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; -we wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy; -w piątek wsp. św. Maksymiliana Mari Kolbego, męczennika, Patrona naszej diecezji, -w sobotę – uroczystość Wniebowzięcia NMP; Msze św. w tym dniu będą odprawiane tak jak w niedzielę; ponadto o godz. 14.00 w Lubczu Wielkim zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców.

2. Dzisiejsza składka jest  przeznaczona na remonty naszych obiektów sakralnych.

3. W  piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa prowadzone przez Straż Honorową NSPJ.

4. Dziś kończy się akcja: „wyprawki szkolne” dla dzieci polskiego pochodzenia na Wschodzie prowadzona przez Parafialną Caritas. Wszystkim, którzy się w nią włączyli wyrażamy naszą wdzięczność..

5. W piątek na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła św. Antoniego na koncert w ramach IX Letnich Spotkań Kameralnych pt: „Muzyka i poezja”.

6. Informujemy, że dnia 14.08 (piątek) w przychodni Provita w Krzyżu Wlkp. od godz. 8.00 będą prowadzone badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy,  nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Cena jednego badania wynosi 55 zł.

7. W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł. Przeczytamy w nim między innymi: kolejny artykuł z wakacyjnego cyklu: „Nie ma jak u Mamy” – o rywałdzkim sanktuarium Matki szukających pocieszenia i pokoju. W numerze jest również artykuł dotyczący Konwencji Stambulskiej. Jednym z elementów konwencji jest walka z przemocą w rodzinie. Ponieważ w Polsce mamy prawne zabezpieczenie tej sprawy toczy się dyskusja czy inne zapisy narzucające ideologie sprzeczne z prawem naturalnym i cywilizacją chrześcijańską nie wyrządzą rodzinie i młodym pokoleniom większej szkody niż pożytku. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, L’osservatore Romano”, „Salvator” i nasz „Głos Serca”.

8. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Jerzy Tymiński. Dusze zmarłego polecajmy Bożemu miłosierdziu i módlmy się:  wieczny odpoczynek …

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzymy szczęśliwego i udanego tygodnia.

Wiara domaga się czytelnego świadectwa. Dlatego też, abyśmy mogli być wiarygodnymi świadkami Chrystusa i abyśmy pociągali do wiary naszych braci i siostry, przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech ono nas wspomoże i utwierdzi w dzieleniu się dobrami duchowymi i materialnymi z naszymi bliźnimi…

Joomla templates by a4joomla