Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XVIII Niedzielę Zwykłą  – 02.08.2020 r.

 

 

1. W liturgii Kościoła we wtorek będziemy obchodzić wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę św. Dominika, prezbitera.

2. Dziś będzie adoracja w kościołach filialnych.

3. Dziś 2.08. przypada odpust Porciunkuli. Odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który nawiedzi kościół parafialny, bazylikę mniejszą, czy katedrę i pobożnie odmówi Ojcze Nasz i Wierzę w Boga.

4. W tym tygodniu będzie I środa miesiąca (zmiana tajemnic różańcowych), I czwartek miesiąca (nabożeństwo w int. kapłanów i o nowe powołania prowadzone przez Margaretki), I piątek (nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa prowadzone przez Straż Honorową NSPJ będzie w przyszły piątek 14.08). W piątek odwiedzimy chorych o zwykłej porze.

5. W piątek na godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła parafialnego na koncert w ramach IX Letnich Spotkań Kameralnych pt: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

6.  Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na remonty naszych kościołów.

7. Parafialna Caritas zaprasza do włączenia się do akcji „wyprawki szkolne” dla dzieci polskiego pochodzenia na Wschodzie. W związku z tym w dniach 20.07 do 09.08.2020 w przedsionku jest wystawiony kosz na przybory szkolne. Na filiach można je przynosić do zakrystii.

8. Informujemy, że dnia 14.08 (piątek) w przychodni Provita w Krzyżu Wlkp. od godz. 8.00 będą prowadzone badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy,  nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Cena jednego badania wynosi 55 zł.

9. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, w którym cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce, dziś Studzieniczna.;  przeczytamy: „Nieważność, a nierozerwalność małżeństwa”, przecież w Kościele katolickim nie ma rozwodów; o gotyckich katedrach – czy umiemy czytaćdziś tę księgę, którą jest katedra?; jest także „Mały Gość Niedzielny”, L’osservatore Romano”, „Salvator” i nasz „Głos Serca”.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Silickiego i śp. Mariannę Lawrentif. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu - wieczne odpoczywanie …

11. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w byciu wiernymi Bogu w naszej codzienności…

 

Duszpasterze Salwatorianie

Joomla templates by a4joomla