Ogłoszenia Duszpasterskie 16 Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XVI Niedzielę Zwykłą  – 19.07.2020 r.

 

 

1. W liturgii Kościoła w środę będziemy obchodzić święto św. Marii Magdaleny, w czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europu, w piątek wspomnienie św. Kingi, dziewicy, w sobotę święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.

2. Na składkę remontową w ubiegłą niedzielę na remont zabytkowego kościoła w Hucie Szklanej złożyliście w Krzyżu 2937 zł, w Brzegach 105 zł, w Hucie Szklanej 274, 50 zł, w Lubczu Małym 160 zł. Bóg zapłać!

3. Dziś będzie zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego” – parafialną Caritas.

4. W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i pojazdy (rowery, motory i samochody, także hulajnogi, rolki i deski). Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

5. W sobotę swoje imieniny będzie obchodził ks. Krzysztof Seweryn SDS. Msza św. od wspólnot parafialnych w jego intencji będzie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie polecamy czcigodnego solenizanta waszym modlitwom.

6. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 12.00 będzie uroczystość Pierwszej Komunii Św. Dlatego prosimy tych, którzy nie mają związku z tą uroczystością o zaplanowanie sobie innej godziny na mszę św.

7.  W roku pandemii rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w ograniczonym

składzie. Dlatego nie ma możliwości zapisania się na nią. Jednak można w zakrystii składać intencje, które będą omadlane w czasie modlitwy różańcowej każdego dnia i które

zawieziemy na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 28.07 i zakończy się 1.08.2020.

8. Parafialna Caritas zaprasza do włączenia się do akcji „wyprawki szkolne” dla dzieci polskiego pochodzenia na Wschodzie. W związku z tym w dniach 20.07 do 09.08.2020 w przedsionku będzie wystawiony kosz na przybory szkolne. Na filiach można je przynosić do zakrystii.

9. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, w którym cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce.; o górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie;  także cuda matki Speranzy, o której Jan Paweł II powiedział, że jej serce żyło w niebie, ale stopy miała na ziemi; jest także „Mały Gość Niedzielny”, L’osservatore Romano” nowy „Salvator” i nasz „Głos Serca”.

10. Dziękujemy za życzliwość i za dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Wszystkim, zwłaszcza Solenizantom i Jubilatom życzymy mocy Bożej na cały tydzień. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach dobrej pogody i szczęśliwego podróżowania. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo …

Joomla templates by a4joomla