Ogłoszenia Duszpasterskie 15 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XV Niedzielę Zwykłą  – 12.07.2020 r.

 

 

1. W liturgii Kościoła w poniedziałek będziemy przeżywać wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta , w środę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła, w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

2. Dzisiejsza składka remontowa będzie na rozpoczęty już remont zabytkowego kościoła w Hucie Szklanej.

3. W związku z pandemią koronawirusa wizytacja kanoniczna biskupa w naszej parafii będzie 11 i 12 października. Bierzmowanie młodzieży po pierwszej klasie ponadpodstawowej będzie 11 października o godz. 18.00. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy mają przystąpić do tego sakramentu w tym roku odbędzie się w środę 15.07.2020 po mszy świętej wieczornej.

4. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka na „Chleb św. Antoniego” – parafialną Caritas.

5.  W roku pandemii rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w ograniczonym

składzie. Dlatego nie ma możliwości zapisania się na nią. Jednak można w zakrystii składać intencje, które będą omadlane w czasie modlitwy różańcowej każdego dnia i które

zawieziemy na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 28.07 i zakończy się 1.08.2020.

6. Przypominamy, że w czasie pandemii obowiązuje nakrywanie nosa i twarzy, oraz odpowiedni dystans, a komunię św. możemy przyjmować na rękę (lewą przyjmujemy, a prawą spożywamy), a także do ust, z tym że pierwszeństwo mają ci, którzy przyjmują komunię na rękę.

7. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, w którym cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce, tym razem sanktuarium w Charłupi Małej.; i o tym, czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia?;  jest także „Mały Gość Niedzielny”, L’osservatore Romano” nowy „Salvator” i nasz „Głos Serca”.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Witolda Żytkowiak. Wieczne odpoczywanie…

9. Dziękujemy za życzliwość i za dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Wszystkim, zwłaszcza Solenizantom i Jubilatom życzymy mocy Bożej na cały tydzień. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach dobrej pogody i szczęśliwego podróżowania. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo …

 

Duszpasterze Salwatorianie

Joomla templates by a4joomla