Ogłoszenia Duszpasterskie 14 Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XIV Niedzielę Zwykłą  – 05.07.2020 r.

 

 

1. W liturgii Kościoła w poniedziałek będziemy przeżywać wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, w środę wspomnienie św. Jana z Dulki, prezbitera, w sobotę  święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.

2. W piątek po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo prowadzone przez Straż Honorową NSPJ.

3. Rodzina pogorzelców z Brzegów serdecznie dziękuje za wszelkie wsparcie. Podczas zbiórki pieniędzy w ubiegłą niedzielę zostało zebranych 4423 zł i 30 gr. W intencji ofiarodawców została zamówiona msza św. w środę 8 lipca o godz. 18.00.

4. Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 12.00 będzie uroczystość Pierwszej Komunii Św.

5. Także dzisiaj będzie Adoracja w kościołach filialnych.

6. We wtorek 7 lipca zapraszamy na modlitwę uwielbienia i wstawienniczą o ustanie pandemii koronawirusa po mszy św. wieczornej, czyli 18.30.

7. Firma OPTO-MARZENIE zaprasza na bezpłatne, komputerowe badanie wady wzroku w dniu 09.07 (czwartek) w godz. 11.00 – 13.00 w przychodni Provita przy ul. Wojska Polskiego w Krzyżu. Rejestracja tel. 67 2565624.

8. W przyszłą niedzielę będzie składka remontowa, którą przeznaczymy na rozpoczęty już remont zabytkowego kościoła w Hucie Szklanej.

9. Przypominamy, że w czasie pandemii obowiązuje nakrywanie nosa i twarzy, oraz odpowiedni dystans, a komunię św. możemy przyjmować na rękę (lewą przyjmujemy, a prawą spożywamy), a także do ust, z tym że pierwszeństwo mają ci, którzy przyjmują komunię na rękę.

10. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, w którym cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce, tym razem bazylika w Leżajsku.; i o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz raczej szansą na jej pogłębienie;  jest także „Mały Gość Niedzielny”, L’osservatore Romano” nowy „Salvator” i nasz „Głos Serca”.

11. Dziękujemy za życzliwość i za dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Wszystkim, zwłaszcza Solenizantom i Jubilatom życzymy mocy Bożej na cały tydzień. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach dobrej pogody i szczęśliwego podróżowania. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo …

 

Duszpasterze Salwatorianie

Joomla templates by a4joomla