Ogłoszenia Duszpasterskie XIII Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XIII Niedzielę Zwykłą  – 28.06.2020 r.

 

 

1. Do wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy po wieczornej mszy św.  i podczas których wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa grzechy, zaniedbania dobra i niewiarę.

2. W liturgii w poniedziałek będziemy przeżywać uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, msze św. o 6.30 i 18.00, w środę wspomnienie św. Ottona, bpa, w piątek święto św. Tomasza, Apostoła.

3. W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek i I piątek miesiąca

- w środę – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. wieczornej;

-w czwartek – o 17.30 nabożeństwo prowadzone przez Margaretki;

-w piątek – po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo prowadzone przez Straż Honorową NSPJ;

4. Dziś przeprowadzamy zbiórka pieniężna dla pogorzelców z naszej parafii, z Brzegów po mszy św. pod kościołem. Za zrozumienie i solidarność, dziękujemy.

5. W piątek od godziny 8.30 odwiedzimy tych chorych, którzy w okresie wakacji chcą przyjąć Chrystusa Eucharystycznego. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii bądź telefonicznie.

6. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 12.00 będzie uroczystość Pierwszej Komunii Św. Dlatego prosimy tych, którzy nie mają związku z tą uroczystością o zaplanowanie sobie innej godziny na mszę św.

7. Także w przyszłą niedzielę będzie Adoracja w kościołach filialnych.

8. Przypominamy, że w czasie pandemii komunię św. możemy przyjmować na rękę (lewą przyjmujemy, a prawą spożywamy) i do ust, z tym że pierwszeństwo mają ci, którzy przyjmują komunię na rękę.

9. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, w którym rozpoczynamy cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce. Zaczynamy od Sejn, gdzie pielgrzymów przyciąga cudowna 600-letnia figura Matki Boskiej; i o tym, że czas zamkniętych świątyń nie był stracony dla duchowości – woele osób na Zachodzie deklaruje, że pandemia umocniła ich wiarę;  jest także nowy „Mały Gość Niedzielny”, L’osservatore Romano” i nasz „Głos Serca”.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Woźnica i śp. Bogusława Bogdziewicz. Wieczne odpoczywanie …

11. Dziękujemy za życzliwość i za dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Wszystkim, zwłaszcza Solenizantom i Jubilatom życzymy mocy Bożej na cały tydzień. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo …

Joomla templates by a4joomla