Ogłoszenia Duszpasterskie na Zesłanie Ducha Św.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego  – 31.05.2020 r.

 

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu Przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Kończymy okres wielkanocny.

2. W liturgii w poniedziałek będziemy przeżywać święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – drugi dzień „Zielonych Świąt”, w środę wspomnienie męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz.

3. Dziś kończymy nabożeństwa majowe o 17.30, a od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, czyli ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. wieczornej.

4. W środę będzie zmiana tajemnic różańca, w czwartek o 17.30 nabożeństwo w intencji powołań prowadzone przez wspólnotę Margaretek, w piątek nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa prowadzone przez Straż Honorową NSPJ. W piątek odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłoszenie tych chorych, którzy lękają się odwiedzin księdza z powodu pandemii. Można też zgłaszać (telefonicznie, w zakrystii, czy kancelarii) chorych, którzy nie są objęci naszą troską duszpasterską.

5. Do najbliższej soboty został czas, by wypełnić przykazanie kościelne i spowiedzi św. i komunii wielkanocnej. Spowiadamy w konfesjonale, ale trzeba mieć maseczkę.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 z zachowaniem zasad – dystansu i liczby.

7. W przedsionku można nabyć paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł. Używajmy ich gdy w rodzinie modlimy się, czy uczestniczymy we mszy św. przez telewizję, czy w internecie.

8. Nasza parafia włączyła się w pomoc mieszkańcom Afryki w walce z epidemią koronawirusa. Dziś kończymy zbiórkę środków opatrunkowych i podstawowych środków higieny, czyli wszelkiego rodzaju bandaże, plastry, gazy, rękawiczki jednorazowe, mydło. Przekażemy je Fundacji Redemptoris Missio, która je wyśle w najbardziej potrzebujące tereny. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy. Szczegóły w gablocie.

9. Panu leśniczemu Michałowi Nowakowskiemu dziękujemy za dostarczenie brzózek.

10. Prosimy zamykać rowery pod kościołem, gdyż zdarzają się kradzieże.

11. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny”, L’osservatore Romano” i nasz „Głos Serca”.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofia Zurman. Wieczne odpoczywanie …

13. Dziękujemy za życzliwość i za dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Wszystkim życzymy mocy Bożej na cały tydzień. A także roztropności w przestrzeganiu zasad higienicznych. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo …

Joomla templates by a4joomla