Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  – 24.05.2020 r.

 

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i warto przypomnieć, że pozostały dwa tygodnie na wypełnienie przykazania kościelnego o „spowiedzi i Komunii wielkanocnej”. Spowiadamy w zakrystii ministranckiej przed każdą mszą św.

2. W liturgii Kościoła we wtorek będziemy wspominać św. Filipa Neri, prezbitera, w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

4. W środę ks. Jacek Szewczyk będzie przeżywał 25-lecie kapłaństwa. Msza św. w jego intencji będzie o 18.00. Polecamy dostojnego jubilata waszej pamięci modlitewnej.

5. Msze św. oraz inne modlitwy, transmitowane przez środki masowego przekazu dają możliwość duchowego przeżywania tajemnic wiary, które w tych nadzwyczajnych okolicznościach mogą być nieocenione dla dobra duszy i społeczeństwa. Tylko pamiętajmy, o godnym w nich uczestnictwie i aby nie wykonywać żadnych innych czynności poza modlitwą.

6. Pamiętajmy o samotnych i starszych. Pomóżcie w zrobieniu zakupów, zaopatrzeniu w lekarstwa i inne potrzebne do życia środki. Pamiętajmy jednak zawsze o roztropnym, minimalnym kontakcie z tymi osobami, by nie doprowadzić ich do zakażenia koronawirusem.

7. Przypominamy, że na mszy św. i na nabożeństwach w kościele parafialnym może uczestniczyć do 42 osób, w Brzegach do 11 osób, w Hucie Szklanej do 16 osób, z w Lubczu Małym do 12 osób. Proponujemy, by pierwszeństwo miała rodzina, która zamówiła intencję. W razie potrzeby rozważymy możliwość dodatkowej mszy św. w kościele parafialnym. Stosujmy się do przestrzegania tych zasad, zachowujmy dystans, nośmy maseczki, także podczas mszy św., bo kary za łamanie tych zasad są dotkliwe.

8. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16 do 17, i w sobotę od 9 do 10.

9. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 z zachowaniem zasad – dystansu i liczby.

10. W przedsionku można nabyć paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł. Używajmy ich gdy w rodzinie modlimy się, czy uczestniczymy we mszy św. przez telewizję, czy w internecie.

11. Nasza parafia włącza się w pomoc mieszkańcom Afryki w walce z epidemią koronawirusa. Organizujemy zbiórkę środków opatrunkowych i podstawowych środków higieny. Do 31 maja można przynosić do zakrystii wszelkiego rodzaju bandaże, plastry, gazy, rękawiczki jednorazowe, mydło. Przekażemy je Fundacji Redemptoris Missio, która je wyśle w najbardziej potrzebujące tereny. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy. Szczegóły w gablocie.

12. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, „Mały Gość Niedzielny” i nasz „Głos Serca”.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Antoniego Chałupa i śp. Tomasza Łasickiego. Wieczne odpoczywanie …

14. Dziękujemy za życzliwość i za dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Parafię można wspomóc za pośrednictwem konta bankowego nr 83 8362 1044 5504 3515 2000 0010. Wszystkim życzymy mocy Bożej na cały tydzień. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo …

 

Duszpasterze Salwatorianie

Joomla templates by a4joomla