Ogłoszenia Duszpasterskie 6 Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na VI Niedzielę Wielkanocną – 17.05.2020 r.

 

1. Dziś rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje, dawniej „dni krzyżowe” i potrwają do środy.

2. W poniedziałek 18.05 przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W internecie, radiu i telewizji będzie wiele okazji, aby przypomnieć sobie osobę, życie i nauczanie tego Wielkiego świętego.

3. W piątek zaczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

5. Msze św. oraz inne modlitwy, transmitowane przez środki masowego przekazu dają możliwość duchowego przeżywania tajemnic wiary, które w tych nadzwyczajnych okolicznościach mogą być nieocenione dla dobra duszy i społeczeństwa. Tylko pamiętajmy, o godnym w nich uczestnictwie i aby nie wykonywać żadnych innych czynności poza modlitwą.

6. Pamiętajmy o samotnych i starszych. Pomóżcie w zrobieniu zakupów, zaopatrzeniu w lekarstwa i inne potrzebne do życia środki. Pamiętajmy jednak zawsze o roztropnym, minimalnym kontakcie z tymi osobami, by nie doprowadzić ich do zakażenia koronawirusem.

7. Ze spowiedzi i Komunii wielkanocnej możemy skorzystać przez cały okres wielkanocny do 7.06, spowiadamy przed każdą mszą św. w zakrystii ministranckiej.

8. Informujemy, że na mszy św. i na nabożeństwach w kościele parafialnym może uczestniczyć do 42 osób, w Brzegach do 11 osób, w Hucie Szklanej do 16 osób, z w Lubczu Małym do 12 osób. Proponujemy, by pierwszeństwo miała rodzina, która zamówiła intencję. W razie potrzeby rozważymy możliwość dodatkowej mszy św. w kościele parafialnym. Stosujmy się do przestrzegania tych zasad, zachowujmy dystans, nośmy maseczki, także podczas mszy św., bo kary za łamanie tych zasad są dotkliwe.

9. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16 do 17, i w sobotę od 9 do 10.

10. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 z zachowaniem zasad – dystansu i liczby.

11. W przedsionku można nabyć paschaliki wielkanocne. Używajmy ich gdy w rodzinie modlimy się, czy uczestniczymy we mszy św. przez telewizję, czy w internecie.

12. Nasza parafia włącza się w pomoc mieszkańcom Afryki w walce z epidemią koronawirusa. Organizujemy zbiórkę środków opatrunkowych i podstawowych środków higieny. Do 31 maja można przynosić do kościoła parafialnego wszelkiego rodzaju bandaże, plastry, gazy, rękawiczki jednorazowe, mydło. Przekażemy je Fundacji Redemptoris Missio, która je wyśle w najbardziej potrzebujące tereny. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy. Szczegóły w gablocie.

13. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł i informujemy, że na stronie gość.pl,.wiara.pl dostępne będzie specjalne wydanie Gościa poświęconego św. Janowi Pawłowi II, do pobrania za darmo, i nasz „Głos Serca”.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Urszulę Mądrawską i śp. Leonarda Dolnego. Wieczne odpoczywanie …

15. Dziękujemy za życzliwość i za dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Parafię można wspomóc za pośrednictwem konta bankowego nr 83 8362 1044 5504 3515 2000 0010. Wszystkim życzymy odwagi i mężnego ducha, który wynika z wiary w Moc Bożą wypływającą od Zmartwychwstałego. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo …

 

 

Duszpasterze Salwatorianie

Joomla templates by a4joomla