Ogłoszenia Duszpasterskie 5 Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na V Niedzielę Wielkanocną – 10.05.2020 r.

 

1. Dziś Jezus wskazuje nam kierunek naszego życia, działania i tęsknoty. Mówi „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”. Mając cel, „Dom Ojca” i drogę którą jest Jezus podążajmy nią umocnieni Słowem Bożym i Eucharystią. Niech ten czas, który przeżywamy zbliży nas do Jezusa, umocni naszą wiarę i doda nadziei. Dołóżmy starań, aby nie zmarnować tego czasu izolacji.

2. Dziś będzie odpust ku czci św. Stanisława bpa i męcz. w Lubczu Małym o godz. 12. Sumę odpustową odprawi ks. Stanisław Pajestka.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w czwartek święto św. Macieja, Apostoła, w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz., Patrona Polski.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

5. Msze św. oraz inne modlitwy, transmitowane przez środki masowego przekazu dają możliwość duchowego przeżywania tajemnic wiary, które w tych nadzwyczajnych okolicznościach mogą być nieocenione dla dobra duszy i społeczeństwa. Tylko pamiętajmy, o godnym w nich uczestnictwie i aby nie wykonywać żadnych innych czynności poza modlitwą.

6. Pamiętajmy o samotnych i starszych. Pomóżcie w zrobieniu zakupów, zaopatrzeniu w lekarstwa i inne potrzebne do życia środki. Pamiętajmy jednak zawsze o roztropnym, minimalnym kontakcie z tymi osobami, by nie doprowadzić ich do zakażenia koronawirusem.

7. Ze spowiedzi i Komunii wielkanocnej możemy skorzystać przez cały okres wielkanocny do 7.06, spowiadamy przed każdą mszą św. w zakrystii ministranckiej.

8. Przypominamy, że na mszy św. i na nabożeństwach w kościele parafialnym może uczestniczyć do 25 osób (wchodzimy przez zakrystię), w Brzegach do 7 osób, w Hucie Szklanej do 12 osób, z w Lubczu Małym do 8 osób. Proponujemy, by pierwszeństwo miała rodzina, która zamówiła intencję. W razie potrzeby rozważymy możliwość dodatkowej mszy św. w kościele parafialnym. Stosujmy się do przestrzegania tych zasad, zachowujmy dystans, nośmy maseczki, także podczas mszy św., bo kary za łamanie tych zasad są dotkliwe.

9. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16 do 17, i w sobotę od 9 do 10.

10. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 z zachowaniem zasad – dystansu i liczby.

11. W przedsionku można nabyć paschaliki wielkanocne. Używajmy ich gdy w rodzinie modlimy się, czy uczestniczymy we mszy św. przez telewizję, czy w internecie.

12. W zakrystii jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł i nasz „Głos Serca”.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefana Wysockiego. Wieczne odpoczywanie …

14. Dziękujemy za życzliwość i za dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Parafię można wspomóc za pośrednictwem konta bankowego nr 83 8362 1044 5504 3515 2000 0010. Wszystkim życzymy odwagi i mężnego ducha, który wynika z wiary w Moc Bożą wypływającą od Zmartwychwstałego. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo …

 

 

Duszpasterze Salwatorianie

Joomla templates by a4joomla