Ogłoszenia Duszpasterskie 4 Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na IV Niedzielę Wielkanocną – 03.05.2020 r.

 

1. Dziś jest Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele, które potrwają do przyszłej niedzieli.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków; w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; w piątek uroczystość św. Stanisława bpa i męcz., Głównego Patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W środę nie będzie zmiany tajemnic różańca, odmawiajmy te, które mamy, a intencje będą podane.

4. W czwartek nabożeństwo majowe jak zawsze o 17.30 będzie w intencji powołań i za kapłanów.

5. W piątek swoje imieniny będzie obchodził ks. Stanisław Pajestka, wikariusz. Msza święta w jego intencji będzie o godz. 18. Pamiętajmy o solenizancie w modlitwie.

6. W przyszłą niedzielę będzie odpust ku czci św. Stanisława bpa i męcz. w Lubczu Małym o godz. 12. Sumę odpustową odprawi ks. Stanisław Pajestka.

7. Dziękujemy za zamawiane msze św. i zapewniamy, że wszystkie intencje mszalne, które przyjęliśmy są na stronie internetowej i w gablocie informacyjnej i są odprawiane. Jako duszpasterze zapewniamy naszych parafian i ich rodziny, że codziennie we wspólnocie kapłańskiej i zakonnej modlimy się w waszej intencji i o ustanie pandemii.

8. Msze św. oraz inne modlitwy, transmitowane przez środki masowego przekazu dają możliwość duchowego przeżywania tajemnic wiary, które w tych nadzwyczajnych okolicznościach mogą być nieocenione dla dobra duszy i społeczeństwa. Tylko pamiętajmy, o godnym w nich uczestnictwie i aby nie wykonywać żadnych innych czynności poza modlitwą.

9. Pamiętajmy o samotnych i starszych. Pomóżcie w zrobieniu zakupów, zaopatrzeniu w lekarstwa i inne potrzebne do życia środki. Pamiętajmy jednak zawsze o roztropnym, minimalnym kontakcie z tymi osobami, by nie doprowadzić ich do zakażenia koronawirusem.

10. Ze spowiedzi i Komunii wielkanocnej możemy skorzystać przez cały okres wielkanocny do 7.06, spowiadamy przed każdą mszą św. w zakrystii ministranckiej.

11. Podczas mszy św. i na nabożeństwach w kościele parafialnym może uczestniczyć do 25 osób (wchodzimy przez zakrystię), w Brzegach do 7 osób, w Hucie Szklanej do 12 osób, z w Lubczu Małym do 8 osób. Proponujemy, by pierwszeństwo miała rodzina, która zamówiła intencję. W razie potrzeby rozważymy możliwość dodatkowej mszy św. w kościele parafialnym. Stosujmy się do przestrzegania tych zasad, zachowujmy dystans, nośmy maseczki, także podczas mszy św., bo kary za łamanie tych zasad są dotkliwe.

12. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 z zachowaniem zasad – dystansu i liczby.

13. W przedsionku można nabyć paschaliki wielkanocne. Używajmy ich gdy w rodzinie modlimy się, czy uczestniczymy we mszy św. przez telewizję, czy w internecie.

14. Aktualnej prasy katolickiej nie ma, jest za to nasz „Głos Serca”.

15. Dziękujemy za życzliwość i za dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Parafię można wspomóc za pośrednictwem konta bankowego nr 83 8362 1044 5504 3515 2000 0010. Wszystkim życzymy odwagi i mężnego ducha, który wynika z wiary w Moc Bożą wypływającą od Zmartwychwstałego. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo …

 

 Duszpasterze Salwatorianie

Joomla templates by a4joomla