Ogłoszenia Duszpasterskie 3 Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na III Niedzielę Wielkanocną – 26.04.2020 r.

 

1. Dziś jest Niedziela Biblijna i rozpoczyna się XII Tydzień Biblijny i Czwarty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Sięgnijmy w tym tygodniu po Słowo Boga w naszych indywidualnych i rodzinnych modlitwach. Niech ten List Boga do człowieka doda nam odwagi i uśmierzy cierpienia spowodowane chorobą, suszą i pandemią.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w środę 29.04 św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i Doktora Kościoła, Patronki Europy; w piątek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – początek nabożeństw majowych o godz. 17.30; w sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej patronki Polski, przeniesioną z niedzieli 3.05. Msze św. w sobotę będą o godz. 6.30, 10.00 i 18.00. Msza św. za Ojczyznę będzie w niedzielę 3 maja o godz. 12.00.

3. W tym tygodniu będzie I Piątek miesiąca – po mszy św. nabożeństwo przebłagalne prowadzone przez Straż Honorową NSPJ i I sobota miesiąca. W maju odwiedzamy chorych tylko w nagłych wypadkach.

4. Dziękujemy za zamawiane msze św. i zapewniamy, że wszystkie intencje mszalne, które przyjęliśmy są na stronie internetowej i w gablocie informacyjnej i są odprawiane. Łączmy się duchowo w tym trudnym czasie i uczestniczmy w życiu Kościoła przez media. Jako duszpasterze zapewniamy naszych parafian i ich rodziny, że codziennie we wspólnocie kapłańskiej i zakonnej modlimy się w waszej intencji i o ustanie pandemii.

5. Msze św. oraz inne modlitwy, transmitowane przez środki masowego przekazu dają możliwość duchowego przeżywania tajemnic wiary, które w tych nadzwyczajnych okolicznościach mogą być nieocenione dla dobra duszy i społeczeństwa. Tylko pamiętajmy, aby nie wykonywać żadnych innych czynności poza modlitwą.

6. Pamiętajmy o samotnych i starszych. Pomóżcie w zrobieniu zakupów, zaopatrzeniu w lekarstwa i inne potrzebne do życia środki. Pamiętajmy jednak zawsze o roztropnym, minimalnym kontakcie z tymi osobami, by nie doprowadzić ich do zakażenia koronawirusem.

7. Ze spowiedzi i Komunii wielkanocnej możemy skorzystać przez cały okres wielkanocny do 7.06, więc można się na nią umówić telefonicznie bądź w kancelarii parafialnej.

8. Podczas mszy św. i na nabożeństwach w kościele parafialnym będzie mogło uczestniczyć do 25 osób (wchodzimy przez zakrystię), w Brzegach do 7 osób, w Hucie Szklanej do 12 osób, z w Lubczu Małym do 8 osób. Proponujemy, by pierwszeństwo miała rodzina, która zamówiła intencję. W razie potrzeby rozważymy możliwość dodatkowej mszy św. w kościele parafialnym. Stosujmy się do przestrzegania tych zasad, zachowujmy dystans, nośmy maseczki, także podczas mszy św., bo kary za łamanie tych zasad są dotkliwe.

9. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 z zachowaniem zasad – dystansu i liczby.

10. W przedsionku można nabyć paschaliki wielkanocne. Używajmy ich gdy w rodzinie modlimy się, czy uczestniczymy we mszy św. przez telewizję, czy w internecie.

11. W minionym czasie pożegnaliśmy śp. Albertę Moszej. Wieczne odpoczywanie …

12. Dziękujemy za życzliwość i za dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Parafię można wspomóc za pośrednictwem konta bankowego nr 83 8362 1044 5504 3515 2000 0010. Wszystkim życzymy odwagi i mężnego ducha, który wynika z wiary w Moc Bożą wypływającą od Zmartwychwstałego. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo …

Joomla templates by a4joomla