Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Bożego Miłosierdzia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Miłosierdzia – 19.04.2020 r.

 

1. Dzisiaj, druga niedziela Wielkanocna, zwana niedzielą Białą, Przewodnią, bądź Miłosierdzia Bożego. W związku z tym na zakończenie mszy św. zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wszyscy, którzy duchowo zjednoczą się w tej modlitwie i ofiarują Miłosiernemu Bogu modlitwę, a wraz z nią cierpienia spowodowane chorobą i pandemią, oraz trudy swojego życia mogą zyskać odpust zupełny. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas Polska, kończy Oktawę Wielkanocy, a rozpoczyna tydzień Miłosierdzia.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w czwartek 23.04 Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, Głównego Patrona Polski i naszej Diecezji; w sobotę święto św. Marka, Ewangelisty.

3. Dziękujemy za zamawiane msze św. i zapewniamy, że wszystkie intencje mszalne, które przyjęliśmy są na stronie internetowej i w gablocie informacyjnej i są odprawiane. Łączmy się duchowo w tym trudnym czasie i uczestniczmy w życiu Kościoła przez media. Jako duszpasterze zapewniamy naszych parafian i ich rodziny, że codziennie we wspólnocie kapłańskiej i zakonnej modlimy się w waszej intencji i o ustanie pandemii.

4. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia (19.04)transmisja na żywo (iKrzyz TV) o godz. 12.00.

Msze św. oraz inne modlitwy, transmitowane przez środki masowego przekazu dają możliwość duchowego przeżywania tajemnic wiary, które w tych nadzwyczajnych okolicznościach mogą być nieocenione dla dobra duszy i społeczeństwa. Tylko pamiętajmy, aby nie wykonywać żadnych innych czynności poza modlitwą. Intencje z kościołów filialnych są sprawowane o godz. 12.00.

5. Pamiętajmy o okazywaniu miłosierdzia osobom samotnym i starszym. Pomóżcie w zrobieniu zakupów, zaopatrzeniu w lekarstwa i inne potrzebne do życia środki. Pamiętajmy jednak zawsze o roztropnym, minimalnym kontakcie z tymi osobami, by nie doprowadzić ich do zakażenia wirusem.

6. Ze spowiedzi i Komunii wielkanocnej możemy skorzystać przez cały okres wielkanocny do 7.06, więc gdyby ktoś miał potrzebę spowiedzi św., to można się na nią umówić telefonicznie bądź w kancelarii.

7. Od poniedziałku 20.04 zmieniają się zasady uczestnictwa we mszy św. i na modlitwie. Podczas mszy św. w kościele parafialnym będzie mogło uczestniczyć do 25 osób, w Brzegach do 7 osób, w Hucie Szklanej do 12 osób, z w Lubczu Małym do 8 osób. Proponujemy, by pierwszeństwo miała rodzina, która zamówiła intencję. W razie potrzeby rozważymy możliwość dodatkowej mszy św. w kościele parafialnym. Stosujmy się do przestrzegania tych zasad, zachowujmy dystans, nośmy maseczki, bo kary za łamanie tych zasad są bolesne.

8. W środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, w piątek po mszy Koronka do Bożego Miłosierdzia z zachowaniem zasad – dystansu i liczby.

9. W przedsionku można nabyć paschaliki wielkanocne. Używajmy ich gdy w rodzinie modlimy się, czy uczestniczymy we mszy św. przez telewizję, czy w internecie.

10. W minionym czasie pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Kornaszewskiego. Wieczne odpoczywanie …

11. Dziękujemy za życzliwość i za dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Parafię można wspomóc za pośrednictwem konta bankowego nr 83 8362 1044 5504 3515 2000 0010. Wszystkim życzymy odwagi i mężnego ducha, który wynika z wiary w Moc Bożą wypływającą od Zmartwychwstałego. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo …

Joomla templates by a4joomla