Ogłoszenia Duszpasterskie na Wielkanoc

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Wielkanoc – 12.04.2020 r.

 

Drodzy Parafianie i Przyjaciele, pracownicy Urzędów i Firm, placówek oświatowych i kulturalnych w tej trudnej i złożonej rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć i pracować w ostatnich tygodniach, a także przeżyć Święta Wielkiej Nocy, nie pozwala nam na szersze i częstsze kontakty – zostańmy w domu, często słyszymy – Niech więc ten czas przeżywania Tajemnicy Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa będzie okazją do bardziej osobistego spotkania się ze Zbawicielem w Misterium Paschalnym.

Niech światło wielkanocnego poranka przenika całą naszą codzienność i pozwala cieszyć się każdą chwilą, daje wytchnienie i pokrzepienie. Niech Chrystus Zwycięzca obdarza Was siłą, zdrowiem i wszelkim błogosławieństwem. Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał – Alleluja!

1. Dziękujemy za zamawiane msze św. i zapewniamy, że wszystkie intencje mszalne, które przyjęliśmy są na stronie internetowej i w gablocie informacyjnej i są odprawiane, choć bez udziału wiernych. Łączmy się duchowo w tym trudnym czasie i uczestniczmy w życiu Kościoła przez media. Jako duszpasterze zapewniamy naszych parafian i ich rodziny, że codziennie we wspólnocie kapłańskiej i zakonnej modlimy się w waszej intencji i o ustanie pandemii. Dzięki panom Pawłowi Ziopaja i Tomaszowi Tomala przeprowadzamy z naszego kościoła parafialnego transmisje na żywo (iKrzyz TV)

- Wielkanoc – Rezurekcja godz. 6.00,

- Poniedziałek Wielkanocny godz. 12.00

- Niedziela Miłosierdzia (19.04), godz. 12.00.

Msze św. oraz inne modlitwy, transmitowane przez środki masowego przekazu dają możliwość duchowego przeżywania tajemnic wiary, które w tych nadzwyczajnych okolicznościach mogą być nieocenione dla dobra duszy i społeczeństwa. Tylko pamiętajmy, aby nie wykonywać żadnych innych czynności poza modlitwą. Intencje z kościołów filialnych będą sprawowane o godz. 12.00, a w Wielkanoc o 6.00.

2. Pamiętajmy o okazywaniu miłosierdzia osobom samotnym i starszym. Pomóżcie w zrobieniu zakupów, zaopatrzeniu w lekarstwa i inne potrzebne do życia środki. Pamiętajmy jednak zawsze o roztropnym, minimalnym kontakcie z tymi osobami, by nie doprowadzić ich do zakażenia wirusem.

3. Ze spowiedzi i Komunii wielkanocnej możemy skorzystać przez cały okres wielkanocny, więc gdyby ktoś miał potrzebę spowiedzi św., to można się na nią umówić telefonicznie bądź w kancelarii.

4. Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu I Komunii Świętej w naszej parafii i będzie 27.09.2020 r. o godz. 12.00, natomiast w parafii św. Antoniego 13.09. 2020 r.

5. Kościół w tygodniu jest otwarty od rana do wieczornej mszy św., a w niedzielę od 13.00 do mszy św. wieczornej, zachęcamy do odwiedzania naszego kościoła parafialnego i  na adorację Najświętszego Sakramentu. W przedsionku można nabyć paschaliki wielkanocne. Można też nabyć prasę katolicką.

6. Dziękujemy za życzliwość, życzenia z okazji dnia ustanowienia sakramentu kapłaństwa i życzenia Wielkanocne, także za dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. W intencji wszystkich, którzy w ostatnim czasie nas wspierali odprawimy mszę św. w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 12.00. Parafię można wspomóc za pośrednictwem konta bankowego nr 83 8362 1044 5504 3515 2000 0010. Wszystkim życzymy odwagi i mężnego ducha, który wynika z wiary w Moc Bożą wypływającą od Zmartwychwstałego. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo …

 

 Duszpasterze Salwatorianie

Joomla templates by a4joomla