Ogłoszenia Duszpasterskie Niedzielę Palmową

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Palmową – Męki Pańskiej –05.04.2020 r.

 

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia, męki i śmierci Jezusa. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas.

2. Zapewniamy, że wszystkie intencje mszalne, które przyjęliśmy są na stronie internetowej i w gablocie informacyjnej i są odprawiane, choć bez udziału wiernych. Łączmy się duchowo w tym trudnym czasie i uczestniczmy w życiu Kościoła przez media. Jako duszpasterze zapewniamy naszych parafian i ich rodziny, że codziennie we wspólnocie kapłańskiej i zakonnej modlimy się w waszej intencji i o ustanie pandemii. Dzięki panom Pawłowi Ziopaja i Tomaszowi Tomala przeprowadzimy z naszego kościoła parafialnego transmisje na żywo

(https://www.youtube.com/watch?v=CAItrAT6CTw) :

Niedziela Palmowa (5.04) godz. 12.00,

Wielki Czwartek (9.04) godz. 18.00,

Wielki Piątek (10.04) godz. 18.00,

Wielką Sobotę (11.04) godz. 19.00,

Wielkanoc – Rezurekcja godz. 6.00,

 Poniedziałek Wielkanocny godz. 12.00.

Msze św. oraz inne modlitwy, transmitowane przez środki masowego przekazu dają możliwość duchowego przeżywania tajemnic wiary, które w tych nadzwyczajnych okolicznościach mogą być nieocenione dla dobra duszy i społeczeństwa. Tylko pamiętajmy, aby nie wykonywać żadnych innych czynności poza modlitwą. Intencje z kościołów filialnych będą sprawowane o godz. 12.00, a w Wielkanoc o 6.00.

3. Za pośrednictwem Dobrych Mediów (http://www.dobremedia.org) łączymy się codziennie o godz. 20.30 w modlitwie różańcowej w intencji ustania zagrożenia, za chorych i cierpiących, zmarłych, służbę zdrowia, naszą Ojczyznę i cały świat. Dzięki przekazowi internetowemu możemy trwać w duchowej łączności w tych trudnych chwilach.

4. Pamiętajmy o okazywaniu miłosierdzia osobom samotnym i starszym. Pomóżcie w zrobieniu zakupów, zaopatrzeniu w lekarstwa i inne potrzebne do życia środki. Pamiętajmy jednak zawsze o roztropnym, minimalnym kontakcie z tymi osobami, by nie doprowadzić ich do zakażenia wirusem.

5. Gdyby ktoś czuł potrzebę spowiedzi św., to można się na nią umówić telefonicznie bądź w kancelarii, która w Wielkim Tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16.00 do 17.00.

6. Informujemy, że nastąpiła zmiana I Komunii Świętej w naszej parafii i będzie 27.09.2020 r. o godz. 12.00, natomiast w parafii św. Antoniego 13.09. 2020 r.

7. W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Eleonorę Wilk. Wieczne odpoczywanie...

8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Maryi. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Parafię można wspomóc za pośrednictwem konta bankowego nr 83 8362 1044 5504 3515 2000 0010. Wszystkim życzymy odwagi i mężnego ducha, który wynika z wiary w Moc i Opatrzność Bożą. Ufajmy w Boże Miłosierdzie przez wstawiennictwo Maryi Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…      

 

 Duszpasterze Salwatorianie

Joomla templates by a4joomla