Ogłoszenia Duszpasterskie 5 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na V Niedzielę Wielkiego Postu –29.03.2020 r.

 

1. W tym tygodniu przypada I Środa miesiąca. Jako intencję ogólną w tym miesiącu módlmy się z Żywym Różańcem o ustanie pandemii koronawirusa, za Służbę Zdrowia, chorych i wszystkich, dla których ten czas jest trudny; I Czwartek miesiąca. Módlmy się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bogu w Kościele; I Piątek miesiąca. Módlmy się za zatwardziałych grzeszników i wrogów Boga, Kościoła i wiary. W I Sobotę miesiąca oddajmy nasze losy Niepokalanemu Sercu Maryi. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa.

2. Zapewniamy, że wszystkie intencje mszalne, które przyjęliśmy są na stronie internetowej i w gablocie informacyjnej i są odprawiane, choć bez udziału wiernych. Łączmy się duchowo w tym trudnym czasie i uczestniczmy w życiu Kościoła przez media. Jako duszpasterze zapewniamy naszych parafian i ich rodziny, że codziennie we wspólnocie kapłańskiej i zakonnej modlimy się w waszej intencji i o ustanie pandemii.

3. Msze św. oraz inne modlitwy, transmitowane przez środki masowego przekazu dają możliwość duchowego przeżywania tajemnic wiary, które w tych nadzwyczajnych okolicznościach mogą być nieocenione dla dobra duszy i społeczeństwa. Tylko pamiętajmy, aby nie wykonywać żadnych innych czynności poza modlitwą.

4. Za pośrednictwem Dobrych Mediów (http://www.dobremedia.org) łączymy się codziennie o godz. 20.30 w modlitwie różańcowej w intencji ustania zagrożenia, za chorych i cierpiących, zmarłych, służbę zdrowia, naszą Ojczyznę i cały świat. Dzięki przekazowi internetowemu możemy trwać w duchowej łączności w tych trudnych chwilach.

5. Pamiętajmy o okazywaniu miłosierdzia osobom samotnym i starszym. Pomóżcie w zrobieniu zakupów, zaopatrzeniu w lekarstwa i inne potrzebne do życia środki. Pamiętajmy jednak zawsze o roztropnym, minimalnym kontakcie z tymi osobami, by nie doprowadzić ich do zakażenia wirusem.

6. Gdyby ktoś czuł potrzebę spowiedzi św., to można się na nią umówić telefonicznie.

7. W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Elżbietę i Stanisława Momot i śp. Bożenę Duniecką. Wieczne odpoczywanie...

8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Maryi. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Parafię można wspomóc za pośrednictwem konta bankowego nr 83 8362 1044 5504 3515 2000 0010. Wszystkim życzymy odwagi i mężnego ducha, który wynika z wiary w Moc i Opatrzność Bożą. Ufajmy w Boże Miłosierdzie przez wstawiennictwo Maryi Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…      

Joomla templates by a4joomla