Ogłoszenia Duszpasterskie 4 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na IV Niedzielę Wielkiego Postu – Laetare – 22.03.2020 r.

 

1. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić w środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zapraszamy chętnych po mszy św. o godz. 18.00 do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To tylko krótka modlitwa i „dziesiątek” różańca. Ta modlitwa czyni cuda i daje życie. Szczególnie polecamy tę modlitwę małżeństwom starającym się o potomstwo.

2. Biskup diecezjalny podtrzymuje zawieszenie wspólnie celebrowane nabożeństwa (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe (również miejskie), Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne), a uwzględniając ich bogactwo duchowe, zachęca do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania. Pamiętajmy o słowach Jezusa: „Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18, 20), w tych okolicznościach zachęcajmy do pielęgnowania modlitwy rodzinnej.

3. We wszystkich Mszach św. (także Mszach ślubnych czy pogrzebowych) może brać udział maksymalnie 50 osób (łącznie wewnątrz kościoła i na zewnątrz), włączając w to duchowieństwo parafialne, posługujących w liturgii i uczestników. Od poniedziałku również my ograniczamy służbę kościelną do koniecznej, by zminimalizować ryzyko zakażenia. Bądźmy posłuszni służbom, dla naszego dobra.

4. Msze św. oraz inne modlitwy, transmitowane przez środki masowego przekazu dają możliwość duchowego przeżywania tajemnic wiary, które w tych nadzwyczajnych okolicznościach mogą być nieocenione dla dobra duszy i społeczeństwa. Tylko pamiętajmy, aby nie wykonywać żadnych innych czynności poza modlitwą.

5. Za pośrednictwem Dobrych Mediów (http://www.dobremedia.org) łączymy się codziennie o godz. 20.30 w modlitwie różańcowej w intencji ustania zagrożenia, za chorych i cierpiących, zmarłych, służbę zdrowia, naszą Ojczyznę i cały świat. Dzięki przekazowi internetowemu możemy trwać w duchowej łączności w tych trudnych chwilach.

Zapraszamy na kolejne transmisje:

- niedziela, godz. 10.00 - transmisja Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza biskupa z koszalińskiej katedry

- 27 marca 2020 r. (piątek), godz. 19.00 - Wielkopostne Czuwanie Młodych

- 3 kwietnia 2020 r. (piątek), godz. 19.00 - Diecezjalna Droga Krzyżowa

W każdy piątek o godz. 18:00 z Domu Miłosierdzia Bożego  - transmisja Drogi Krzyżowej.

6. Pamiętajmy o okazywaniu miłosierdzia osobom samotnym i starszym. Proszę, zainteresujcie się nimi, pomóżcie w zrobieniu zakupów, zaopatrzeniu w lekarstwa i inne potrzebne do życia środki. Bądźmy w tym wyjątkowym i trudnym czasie dobrymi Samarytanami, którzy nie przechodzą obojętnie obok cudzej biedy. Pamiętajmy jednak zawsze o roztropnym, minimalnym kontakcie z tymi osobami, by nie doprowadzić ich do zakażenia wirusem.

7. Gdyby ktoś czuł potrzebę spowiedzi św., to można się na nią umówić telefonicznie.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ze względu na zaistniałą sytuację jest wstrzymany kolportaż prasy. Jest Gość Niedzielny, w którym przeczytamy czy można przyjmować Komunię na rękę?; jest kolejna odsłona cyklu wielkopostnego z prymasem Wyszyńskim. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”,  „Salwator”.

9.W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Krystynę Balcerek. Wieczne odpoczywanie...

10. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Maryi. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami duchowymi i materialnymi. Parafię można wspomóc za pośrednictwem konta bankowego. Wszystkim życzymy odwagi mężnego ducha, który wynika z wiary w Moc i Opatrzność Bożą. Ufajmy w Boże Miłosierdzie przez wstawiennictwo Maryi Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…      

Joomla templates by a4joomla