Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę Wielkiego Postu – 08.03.2020 r.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątek Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o 16.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych o 17.30. W niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego. Ofiary składane podczas ucałowania krzyża będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Gromadźmy się jak najliczniej na tych pięknych nabożeństwach.

2. Dzisiejsza składka będzie na cele remontowe. W ostatnim czasie wyremontowaliśmy łazienkę przy salkach, z której podczas liturgii można korzystać.

3. Na ogrzewanie kościoła, plebani i materiały dekoracyjne złożyliście w ostatnim czasie 50 zł. Bóg zapłać!

4. Dzisiaj Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościołach filialnych.

5. Dziś spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych po mszy św. o godz. 10.00.

6. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza dziś na „Dzień Kobiet”. Początek o godz. 13.00 „Kafejka u Margaretek”, a od 15.00 inne atrakcje. O 16.00 koncert „Na folkową nutę”. Polecamy.

7. We wtorek po mszy św. będzie zbiórka ministrantów i lektorów.

8. W czwartek zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny do salki po mszy św., a podczas mszy św. będziemy modlić się do Ducha Świętego w intencji Synodu i naszej parafii.

9. W czwartek zapraszamy także na Krąg Biblijny.

10. Chętnych na wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

11. Ze stolika na tyle kościoła można wziąć skarbonki na jałmużnę wielkopostną „Dar juniora dla seniora”, by wypełnioną przynieść na niedzielę palmową.

12. Osoby chcące wziąć udział nocnej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się z 27/28.03, proszeni są o zapisywanie się w zakrystii, bądź kancelarii. Trasa ok. 42 km Lubasz - Czarnków.

13. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”, parafialną Caritas.

14. W piątek 20.03 od godz. 11.00 w przychodni Provita w Krzyżu odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych i inne. Cena jednego badania to 55 zł. Szczegóły w gablocie.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy rozmowę z uwolnioną po dziesięciu latach Asią Bibi; o sile matczynej modlitwy. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”,  „Salwator” i nasz Głos Serca. 

16.W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Bożenę Witczak i śp. Gabrielę Sorbal. Wieczne odpoczywanie...

17. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Maryi. Wszystkim Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzymy szczęśliwego i dobrze przeżytego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…      

 

 Duszpasterze Salwatorianie

Joomla templates by a4joomla