Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na I Niedzielę Wielkiego Postu – 01.03.2020 r.

1. Dziś kończymy renowacje misji, rekolekcje wielkopostne. Składamy serdeczne podziękowania ojcom Bernardynom, o. Nikodemowi Sobczyńskiemu i o. Lucjuszowi Wilk za podjęcie trudu odnowienia misji świętych w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy mocy Bożej i darów Ducha Świętego w posłudze duszpasterskiej i rekolekcyjnej na co dzień. Niech dobry Bóg Wam błogosławi. Szczęść Boże i pozdrawiamy serafickim „Pokój i dobro”.

2. Na ogrzewanie kościoła, plebani i materiały dekoracyjne złożyliście w ostatnim czasie 70 zł. Bóg zapłać!

3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które przybliżają i uświadamiają nam Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. W piątek Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o 16.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych o 17.30. W niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego. Ofiary składane podczas ucałowania krzyża będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Gromadźmy się jak najliczniej na tych pięknych nabożeństwach.

4. W tym tygodniu w liturgii: w środę święto św. Kazimierza Królewicza i przypada I Środa miesiąca (zmiana tajemnic różańcowych), I Czwartek miesiąca (o 17.30 nabożeństwo prowadzone przez Margaretki) i I piątek miesiąca (nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa prowadzone przez Straż Honorową). W piątek odwiedzimy chorych: ks. Jacek, ks. Stanisław i ks. proboszcz od godz. 8.30,  a ks. Marcin od 15.00.

5. We wtorek po mszy św. będzie zbiórka ministrantów i lektorów.

6. W sobotę 7 marca imieniny będzie obchodził ks. proboszcz Tomasz. Na mszę św. w jego intencji zapraszamy na godz. 18.00.

7. Od dziś 01 do 08 marca, będzie przeprowadzony kurs przedmałżeński w parafii św. Antoniego w Krzyżu. Osoby, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie odbyły jeszcze kursu są proszone o zapisywanie się zakrystii. Początek 01 marca o godz. 19.00 w salce na plebanii parafii św. Antoniego.

8. Chętnych na wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

9. Można wziąć skarbonki na jałmużnę wielkopostną „Dar juniora dla seniora”, by wypełnioną przynieść na niedzielę palmową.

10. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 będzie spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych. Zapraszamy!

11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościołach filialnych będzie w następną niedzielę.

12. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele remontowe.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym miedzy innymi magnes z myślami kard. Stefana Wyszyńskiego na każdy tydzień Wielkiego Postu, także początek rekolekcji wielkopostnych z kardynałem Stefanem Wyszyńskim, a przeczytamy o metodach pokonywania pokus. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”,  „Salwator” i nasz Głos Serca. 

14. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Maryi. Wszystkim Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzymy szczęśliwego i dobrze przeżytego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…  

Joomla templates by a4joomla