Ogłoszenia Duszpasterskie VII niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na VII Niedzielę Zwykłą – 23.02.2020 r.

 

1. Kolejną już niedzielę wsłuchujemy się w Jezusowe „Kazanie na górze”. Poucza, że pierwszym i najważniejszym z Jego przykazań jest przykazanie miłości i to miłości nawet nieprzyjaciół.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.

3. Na Parafialną Caritas, „Chleb Świętego Antoniego” w ubiegłą niedzielę zebrano 648, 90 zł.

4. Na ogrzewanie kościoła, plebani i materiały dekoracyjne złożyliście w ostatnim czasie 250 zł. Bóg zapłać!

5. We wtorek po mszy św. będzie zbiórka ministrantów i lektorów.

6. W Środę Popielcową przyjmiemy posypanie głów popiołem na znak nawrócenia i pokuty. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Tymi słowami zostaniemy zachęceni na początku 40 – dniowego postu do uczynków miłosierdzia: modlitwy, postu i jałmużny. Msze św. w tym dniu w kościele parafialnym będą  odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 16.00 i 18.00. Natomiast w Brzegach o godz. 16.00, w Hucie Szklanej o 17.00, w Lubczu Małym o 17.30. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymywaniu się od pokarmów mięsnych oraz ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Warto poczynić jakieś wielkopostne postanowienie, co dobrze robi nie tylko dla ducha, ale też i ciała. W środę popielcową rozpocznę się rekolekcje wielkopostne i potrwają do niedzieli 1 marca i będzie to renowacja misji. Plan rekolekcji w gablocie informacyjnej i w naszej gazetce.

7. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które przybliżają i uświadamiają nam Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. W piątek Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o 16.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych o 17.30. W niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego. Ofiary składane podczas ucałowania krzyża będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Gromadźmy się jak najliczniej na tych pięknych nabożeństwach.

9. W piątek 28.02 na prośbę Konferencji Episkopatu Polski będzie dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

10. W sobotę po mszy św. wieczornej spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z II rocznika (kl. I ponad podstawowe).

11. W dniach 01-08 marca, od I niedzieli Wielkiego Postu, będzie przeprowadzony kurs przedmałżeński w parafii św. Antoniego w Krzyżu. Osoby, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie odbyły jeszcze kursu są proszone o zapisywanie się w kancelarii parafialnej, bądź zakrystii. Początek 01 marca o godz. 19.00 w salce na plebanii parafii św. Antoniego.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest  nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy miedzy innymi o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”,  „Salwator” i nasz Głos Serca. 

13. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Maryi. Wszystkim Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzymy szczęśliwego i dobrze przeżytego tygodnia który właśnie rozpoczynamy. Błogosławionego czasu Wielkiego Postu i rozpoczynających się w środę rekolekcji. Niech nam w tym pomaga Boże błogosławieństwo, które teraz przyjmijcie… 

Joomla templates by a4joomla