Ogłoszenia Duszpasterskie VI niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na VI Niedzielę Zwykłą – 16.02.2020 r.

 

Co mogę powiedzieć o mojej wierności Prawu Bożemu na co dzień? Czy potrafię jak Jezus jasno opowiedzieć się po stronie wypełniania Bożych przykazań tam, gdzie inni usiłują je znosić lub ośmieszać? Czy nie ulegam moralnym kompromisom? To pytania, które wypływają z dzisiejszej liturgii Słowa.

1. Na cele remontowe w ubiegłą niedzielę złożyliście w Krzyżu 2747 zł, w Brzegach 122 zł, w Hucie Szklanej 308 zł, w Lubczu Małym 160 zł.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w sobotę święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

3. Dziś po Mszach św. Parafialna Caritas będzie zbierać ofiary na „Chleb Świętego Antoniego”.

4. We wtorek po Mszy św. będzie zbiórka ministrantów.

5. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z I rocznika (kl. 8).

6. W dniach 01-08 marca, od I niedzieli Wielkiego Postu, będzie przeprowadzony kurs przedmałżeński w parafii św. Antoniego w Krzyżu. Osoby, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie odbyły jeszcze kursu są proszone o zapisywanie się w kancelarii parafialnej, bądź zakrystii. Początek 01 marca o godz. 19.00 w salce na plebanii parafii św. Antoniego.

7. Informujemy, że bierzmowanie w naszej parafii w tym roku będzie podczas wizyty kanonicznej biskupa 3 maja o godz. 18.00.

8. Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczną się w środę popielcową 26 lutego i zakończą 1 marca w niedzielę i będzie to renowacja misji.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest  nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy miedzy innymi o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II, o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”,  „Salwator” i nasz Głos Serca. 

10. W minionym czasie pożegnaliśmy śp. Mariusza Wieczorek. Wieczne odpoczywanie..

11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Maryi. Wszystkim Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii życzymy szczęśliwego i dobrze przeżytego tygodniu który właśnie rozpoczynam. Niech nam w tym pomaga Boże błogosławieństwo, które teraz przyjmijcie…    

Joomla templates by a4joomla