OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XI Niedzielę Zwykłą – 16 czerwca 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na XI Niedzielę Zwykłą – 16 czerwca 2024 r.

 

1. W czerwcu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa grzechy i niewiarę, które odprawiamy po wieczornej mszy św.

2. Na cele remontowe w zeszłą niedzielę zebraliśmy w Krzyżu 2943 zł; w Brzegach  156 zł; w Hucie Szklanej 176 zł; w Lubczu Małym 115.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu w poniedziałek będzie wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

4. We wtorek zapraszamy na „Krąg biblijny” do salki po mszy św.

5. W środę zbiórka dla ministrantów w salce po mszy św.

6. W piątek 21 czerwca kończymy zapisy dzieci do I Komunii św. na przyszły rok.

7. Także w piątek będzie zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na mszę św. uczniów, rodziców i nauczycieli na godz. 8.00.

8. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego” – parafialną Caritas.

9. Miejsko-Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Krzyżu zaprasza 27.06 (czwartek) w godz. 9.00 – 14.00 do honorowego oddawania krwi, na targowisku miejskim będzie Krwiobus.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Tymecką, śp. Radosława Erdmann i śp. Janinę Ulatowską. Wieczny odpoczywanie …

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest „Gość Niedzielny” w którym zapowiadamy Marsz dla Życia i Rodziny, który 16.06 przejdzie ulicami wielu polskich miast. W kulturze, która stawia znak zapytania nad rodziną, marsze pokazują jej głęboki sens i piękno, oraz „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz Głos Serca.  

12. Wszystkim gościom i parafianom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Jubilatom i Solenizantom życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi.

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla