OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na X Niedzielę Zwykłą – 09 czerwca 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na X Niedzielę Zwykłą – 09 czerwca 2024 r.

 

1. Czerwiec to miesiąc, kiedy wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa, grzechy, zaniedbanie dobra i niewiarę. Dlatego serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy po wieczornej mszy św.

2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowych: osobom, które czynnie włączyli się w liturgię, osobom przygotowującym procesję z darami, fundującym świece ołtarzowe i strojenie kościoła – wspólnocie Margaretek i Straży Honorowej NSPJ. Jestem wdzięczny także paniom ze sztandarami i panom niosącym baldachim i tym, którzy wzięli udział w odpuście.

3. Dziś gościmy czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Będziemy mogli wysłuchać świadectwo nawrócenia Andrzeja Moszczyńskiego i wielu łask, których doświadczył za wstawiennictwem Maryi. Można będzie też nabyć książki i materiały św. Ludwika de Montfort.

4. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na cele remontowe w parafii.

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła; w czwartek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła – o godz. 18.00 w kościele św. Antoniego suma odpustowa; w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

6. W zeszłą niedzielę dla Seminarium Duchownego w Koszalinie zabraliśmy 1140 zł. Dziękuję wspólnocie Margaretek za zbiórkę.

7. We wtorek zapraszamy na „Krąg biblijny” do salki po mszy św.

8. W środę zbiórka dla ministrantów w salce po mszy św.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogdana Bełezinę. Wieczny odpoczywanie …

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest „Gość Niedzielny” w którym piszemy o kultach Serca Jezusa i Serca Maryi. W artykule „Żar serca nie gaśnie” udowadniamy, że te tradycyjne kulty są wciąż żywe i potrzebne w dzisiejszych czasach; także „Gość Extra” – Święte matki, matki świętych” w cenie 14 zł, oraz „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz Głos Serca.    

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla