OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IX Niedzielę Zwykłą – 02 czerwca 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na IX Niedzielę Zwykłą – 02 czerwca 2024 r.

 

1. Czerwiec to miesiąc, kiedy wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa, grzechy, zaniedbania dobra i niewiarę. Szczególnie nasza wspólnota parafialna jest do tego powołana z racji Imienia parafii. Dlatego serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy po wieczornej mszy św. Do czwartku trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Zapraszam na godz. 18.00 dzieci do sypania kwiatów, dzieci I Komunijne, ministrantów, poczty sztandarowe i wszystkich wiernych na procesje wokół kościoła. W czwartek będzie błogosławieństwo wianków.

2. Prosimy dzieci i dorosłych o zbieranie płatków kwiatów na oktawę Bożego Ciała. Zebrane kwiaty przynosimy do zakrystii.

3. Bardzo serdecznie dziękuję kapłanom i wszystkim Parafianom, którzy przygotowali w tym roku ołtarze na procesję Bożego Ciała, za poświęcony czas, trud i serce: paniom z grup modlitewnych, pracownikom banku spółdzielczego, panom kościelnym, nadleśnictwu Krzyż za brzózki, pani Beacie Chełstowskiej za dekoracje kwiatowe. Dziękuję za ofiary na kwiaty do ołtarzy pracownikom banku Spółdzielczego, indywidualnym ofiarodawcom. Panu Pietrzyńskiemu i pani Hannie za przygotowanie nagłośnienia. Dziękujemy pocztom sztandarowym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, orkiestrze pod dyrekcją p. M. Sorbala, dzieciom I Komunijnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Pani Katechetce, i za udekorowanie domów i okien, za obecność, manifestację wiary, wspólną modlitwę.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie męczenników Karola Lwangi i towarzyszy; w środę Bonifacego, biskupa i męczennika; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, msze św. o 6.30. 10.00 i 18.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Główne uroczystości odpustowe będziemy przeżywać o godz. 18.00. Poprowadzi je ks. Zbigniew Cybulski, saletyn i proboszcz z Trzcianki. Zapraszamy do procesji jak w Oktawie Bożego Ciała, dzieci do sypania kwiatów, dzieci I Komunijne, Liturgiczną Służbę Ołtarza, poczty sztandarowe i was parafianie; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. Dziś po mszy św, będzie zbiórka do puszek dla Seminarium Duchownego w Koszalinie.

6. W tym tygodniu będzie I środa miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych,  pierwszy czwartek miesiąca - będziemy modlić się wraz z Margaretkami za powołanych do służby w Kościele i o nowe powołania o 17.30; pierwszy piątek miesiąca; i pierwsza sobota miesiąca.

7. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00

8. W piątek od godz. 8.30 odwiedzimy chorych i samotnych z posługą sakramentalną. Chęć przyjęcia księdza można zgłaszać telefonicznie, w kancelarii i zakrystii.

9. Na „Chleb św. Antoniego”, parafialną Caritas złożyliście 960 zł. Bóg zapłać!

10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Będziemy mogli wysłuchać świadectwa ich nawrócenia i wielu łask, których doświadczyli. Można będzie też nabyć książki i materiały św. Ludwika de Montfort.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest „Gość Niedzielny”; także „Gość Extra” – Święte matki, matki świętych” w cenie 14 zł, oraz „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz Głos Serca.    

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla