OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Trójcy Świętej – 26 maja 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na Niedzielę Trójcy Świętej – 26 maja 2024 r.

 

1. W liturgii Kościoła w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte będą odprawiane o: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Msza św. Ogólnomiejska zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 10.00, a po niej rozpocznie się procesja, która przejdzie następującą trasą: ul. Poznańska, Pl. Zwycięstwa, ul. Wojska Polskiego, ul. Sikorskiego, zakończenie przy kościele św. Antoniego. Zapraszamy do manifestacji wiary władze miasta i gminy, wiernych miasta i gminy, poczty sztandarowe szkół i zakładów pracy, dzieci sypiące kwiaty, służbę liturgiczną ołtarza. Udekorujmy okna naszych domów, jako wyraz naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Msze św. w Boże Ciało będą odprawiane także  na filiach: w Brzegach o godz. 9.00, w Lubczu Małym o godz. 12.00, w Hucie Szklanej o godz. 14.00, a po niej procesja do 4 ołtarzy. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze, proszę o pomoc przy banku spółdzielczym – Rada Parafialna, lektorzy i kościelni, a przy grocie – Parafialna Caritas, Żywy różaniec, Margaretki, Strzaż Honorową i zbieranie ofiar na kwiaty do ołtarzy. Zwracamy się o to z prośbą do pracowników Szkoły Podstawowej, Służby Zdrowia, Wodociągów, ZUK, do firm, kupców, rzemieślników oraz naszych wiernych parafian. Zebrane ofiary proszę przekazać któremukolwiek księdzu. Prosimy, by nie parkować samochodów przy ulicach przejścia procesji.; w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika.

2. Prosimy dzieci i dorosłych o zbieranie płatków kwiatów na procesję Bożego Ciała. Zebrane kwiaty przynosimy do zakrystii.

3. Codziennie na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

4. Dziś będzie zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”, parafialną Caritas.

5. Dziś uroczystość pierwszej rocznicy Pierwszej Komunii Św. podczas mszy św. o godz. 12.00.

6. W poniedziałek o godz. 18.30 będzie próba dla dzieci, które chcą sypać kwiaty na procesji Bożego Ciała z obu parafii.

7. We wtorek zapraszamy na „Krąg biblijny” – czytanie i rozważanie Pisma Świętego.

8. W najbliższy piątek otrzymaliśmy dyspensę do spożywania pokarmów mięsnych.

9. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka dla Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

10. Również w przyszłą niedzielę będzie „Marsz dla życia i rodziny” w Pile. Początek o godz. 15.00 mszą św. w parafii św. Rodziny i przemarsz na wyspę i dalsze świętowanie.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest „Gość Niedzielny” w którym o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych; jest także „Gość Extra” – Święte matki, matki świętych” w cenie 14 zł, oraz „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz Głos Serca.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wandę Kolasińską i śp. Dorotę Cieślik. Powierzmy je Bożemu miłosierdziu…

13. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Na dzisiejszy dzień świętowania i radości oraz na rozpoczynający się tydzień pracy, nauki i obowiązków przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla