OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Zesłanie Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na Zesłanie Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

 

1. W liturgii Kościoła w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;; w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej.

2. Codziennie na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

3. Na cele remontowe w ubiegłą niedzielę złożyliście w Krzyżu 3127 zł; w Brzegach 168 zł; w Hucie Szklanej 173 zł; w Lubczu Małym 181 zł. Bóg zapłać!

4. Dziś uroczystość Pierwszej Komunii Św. podczas mszy św. o godz. 12.00.

5. Od poniedziałku dzieci komunijne będą miały tzw. Biały Tydzień, codziennie do piątku 0 godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a po nim msza św.

6. We wtorek zapraszamy na „Krąg biblijny” – czytanie i rozważanie Pisma Świętego.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie Pierwsza Rocznica Komunii św. We wtorek i czwartek po mszy św. wieczornej będzie próba dla dzieci rocznicowych.

8. W sobotę o godz. 17.00 będzie spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców.

9. W sobotę 25 maja o godz. 15.00 w Lubczu Wielkim przy krzyżu będzie msza św. w intencji mieszkańców Lubcza Wielkiego.

10. W przyszłą niedzielę będzie składka na „Chleb św. Antoniego”, parafialną Caritas.

11. Parafia św. Jana Kantego w Niegosławiu organizuje w dniach 21-23 czerwca rekolekcje charyzmatyczne z modlitwą o uzdrowienie, które poprowadzi o. Józef Witko, franciszknin. Szczegóły na plakacie w gablocie.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym artykuł: Pier Giorgio Frassati i jego Towarzystwo Ciemnych Typów – biografia, która zachęca do nieulegania modom i wygodom. Dlaczego sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan; oraz jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz Głos Serca.

13. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Na dzisiejszy dzień świętowania i radości oraz na rozpoczynający się tydzień pracy, nauki i obowiązków przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla