OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkanocną – 14 kwietnia 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na III Niedzielę Wielkanocną – 14 kwietnia 2024 r.

 

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną - dzień Narodowego czytania Pisma Świętego i  rozpoczynamy tydzień biblijny. Chciejmy w duchu wiary inspirowanej Słowem Bożym medytować temat „ Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Po Mszy św. każdy może otrzymać wyjątkowy prezent. Będzie to Słowo Boga do ciebie w postaci fragmentu Pisma Św. Z koszyka, znajdującego się na stoliku z tyłu kościoła weźmy kartkę z zaznaczonymi wersetami Dziejów Apostolskich. Karteczki znajdują się też w „Głosie Serca”. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinną Biblię i niech każdy odczyta sobie otrzymany dziś tekst. Niech nam pomoże w medytacji podczas codziennej modlitwy i w rachunku sumienia.

2. W Niedzielę Miłosierdzia parafialna Caritas zebrała do puszek na cele charytatywne naszej parafii i diecezji 883 zł. Bóg zapłać!

3. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na cele remontowe.

4. Dziś po mszy św. o godz. 10.00 będzie spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

5. Codziennie na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich parafian i gości na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, do kościoła parafialnego.

6. We wtorek zapraszamy na „Krąg biblijny” – czytanie i rozważanie Pisma Świętego.

7. Za tydzień będzie Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczną się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

8. W sobotę 18.05 będzie Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza.

9. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.00, i w sobotę od 9.00 do 10.00.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym polecamy artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związane z piątą rocznicą ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz Głos Serca.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Duszkiewicz. Wieczne odpoczywanie …

12. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Na dzisiejszy dzień świętowania i radości oraz na rozpoczynający się tydzień pracy, nauki i obowiązków przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla