OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Miłosierdzia 7 kwietnia 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na II Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Miłosierdzia 7 kwietnia 2024 r.

 

1. Dzisiaj, druga niedziela Wielkanocna, zwana niedzielą Białą, Przewodnią, bądź Miłosierdzia Bożego. W związku z tym na zakończenie mszy św. zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich parafian i gości na Koronkę do Bożego Miłosierdzia do kościoła parafialnego.

3. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas Polska. Panie z Parafialnej Caritas będą zbierać ofiary do puszek na cele charytatywne naszej parafii i diecezji.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy w poniedziałek – przeniesioną z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którą będzie można podjąć po mszy św. wieczornej.

5. Dziś, jako pierwszą niedzielę miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościołach filialnych.

6. Codziennie na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich parafian i gości na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, do kościoła parafialnego.

7. We wtorek zapraszamy na „Krąg biblijny” – czytanie i rozważanie Pisma Świętego.

8. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 będzie spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

9. Również za tydzień będzie składka na cele remontowe.

10. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Biblijną i rozpocznie się Tydzień Biblijny. To okazja dla nas, abyśmy sięgnęli po to Słowo Boga w naszych indywidualnych i rodzinnych modlitwach.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym m. in. O mało znanych faktach dotyczących powstania „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz o bł. Kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz Głos Serca. 

12. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Na dzisiejszy dzień świętowania i radości oraz na rozpoczynający się tydzień pracy, nauki i obowiązków przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

Joomla templates by a4joomla