OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Zwykłą – 28 stycznia 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na IV Niedzielę Zwykłą – 28 stycznia 2024 r.

 

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w środę wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera; w piątek święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) msze św. o 6.30, 10.00 i 18.00; w sobotę wspomnienie św. Błażeja, bpa i męczennika – w tym dniu po Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa świeć i wiernych, od zachowania przed chorobami gardła.

2. W najbliższym tygodniu przypada: - I czwartek – nabożeństwo w intencji powołań prowadzone przez Margaretki o godz. 17.30; I piątek – po Mszy św. wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ; W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną o zwykłych porach. Nowych chorych można zgłaszać w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.

3. We wtorek zapraszamy na „Spotkanie Biblijne” o godz. 18.30 do salki na plebanii.

4. W czwartek w godzinach od 15 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W przyszłą niedzielę w kościołach filialnych Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Zapraszamy codziennie na godz. 15.00, na koronkę do Bożego miłosierdzia w intencji pokoju na świeci, w naszej Ojczyźnie i naszej parafii.

7. Kancelaria Parafialna czynna jest: -w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 16.00 do 17.00 oraz w soboty od 9.00 do 10.00.

8. W imieniu sztabu WOŚP przy ZSO w Krzyżu prosimy o wyrozumiałość dla wolontariuszy 32 Finału WOŚP. Dziś w sali kina w godz. 16.00 – 20.00 odbędzie się koncert na rzecz WOŚP, oraz będzie można nabyć wypieki.

9. W przyszłą niedzielę będzie spotkanie dla rodziców dzieci Pierwszokomunijnych po mszy św. o godz. 10.00, a w czasie mszy św. o godz. 10.00 pobłogosławimy świece i złożymy wyznanie wiary.

10. Na ogrzewanie kościoła, plebanii oraz na środki czystości i materiały dekoracyjne do kościoła w minionym tygodniu złożyliście 450 zł. Bóg zapłać.

11. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy nas przyjęli i złożyli ofiarę. Bóg zapłać!

12. Ks. biskup ordynariusz Zbigniew Zieliński zaprasza na mszę św. do Skrzatusza w przyszłą niedzielę (4.02) o godz. 13.00. Msza będzie transmitowana przez TV Polonia.

13. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli III Zakonu Paulistów, którzy będą propagować korzystanie z Ewangeliarza.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy ważny artykuł – pozytywnie o kolędzie – w dobie krytyki tego zwyczaju; świeccy katecheci zabierają głos w dyskusji o ograniczeniu lekcji religii w szkołach; oraz, czy warto rezygnować z zadawania uczniom pracy domowej? jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano” i nasz Głos Serca.

15. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy życzenia, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożonymi podczas liturgii i na konto parafialne oraz za dzielenie się z nami dobrami zarówno duchowymi jak i materialnymi. Na świętowanie niedzieli i cały tydzień niech Bóg nam błogosławi…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla