OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Zwykłą – 21 stycznia 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na III Niedzielę Zwykłą – 21 stycznia 2024 r.

 

1. Dziś przeżywamy „Niedziela Słowa Bożego”.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w piątek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

3. Na cele remontowe w zeszłą niedzielę złożyliście: w Krzyżu 2750 zł, w Brzegach 164 zł, w Hucie Szklanej 384 zł, w Lubczu Małym 113 zł.

4. Dziś o godz. 16.00 w MGOK-u w Krzyżu będzie Finał XXI Powiatowego Przeglądu Widowisk Świątecznych i występ laureata nagrody Grand Prix. Polecamy.

5. Na ogrzewanie kościoła, plebanii oraz na środki czystości i materiały dekoracyjne do kościoła w minionym tygodniu złożyliście 630 zł. Bóg zapłać.

6. Trwają odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy do tej pory nas przyjęli. Bóg zapłać! W najbliższym tygodniu odwiedzimy:

- poniedziałek 22.01 od godz. 15.30 – Pl. Zwycięstwa;

- wtorek 23.01 – ul. Zachodnia – bez bloku nr 8;

- środa 24.01 –  Zachodnia 8 i ul. Kopernika;

- czwartek 25.01 – Oś. Parkowe 1, 2, 3;

- piątek 26.01 – Oś. Parkowe 4, ul. Lilowa, Storczykowa i kolęda dodatkowa; 

7. W czasie „kolędy” sprawy kancelaryjne można załatwić po mszy św.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” podejmujemy temat opieki nad seniorami. Obalamy mit, że umieszczenie osoby schorowanej w placówce opiekuńczej musi oznaczać naruszenie IV przykazania. Czytelnik znajdzie też informacje, jak zorganizowane jest w Polsce wsparcie dla takich osób; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, i nasz Głos Serca.

9. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy życzenia, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożonymi podczas liturgii i na konto parafialne oraz za dzielenie się z nami dobrami zarówno duchowymi jak i materialnymi. Na świętowanie niedzieli i cały tydzień niech Bóg nam błogosławi…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla