OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa – 31grudnia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa – 31grudnia 2023 r.

 

1. W dzisiejsze święto w sposób wyjątkowy pamiętajmy o naszych rodzinach, także rodzinach w naszej parafii, by były silne Bogiem.

2. Dziś podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godzinie 18.00, podziękujemy Bogu, przeprosimy Go za grzechy i poprosimy o opiekę i łaski na Nowy Rok. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

3. W liturgii Kościoła w poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, nie ma mszy św. o godz. 7.00, pozostałe jak w każdą niedzielę. Światowy Dzień Pokoju. Za odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu Przyjdź można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach, jest obowiązek uczestnictwa we mszy św.; we wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; w sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, jest obowiązek uczestnictwa we mszy św.

4. W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek i I piątek miesiąca – w środę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. wieczornej; - w czwartek – o 17.30 nabożeństwo za kapłanów i o nowe powołania, prowadzone przez Margaretki; -w piątek – po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa, prowadzone przez Straż Honorową NSPJ.

5. W sobotę w Uroczystość Trzech Króli w naszym kościele parafialnym będzie wspólne kolędowanie z zespołem „Pan_da” o godz. 16.00, a po nim będzie rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy strój „Orszaku Trzech Króli”, który ruszy spod Domu Kultury o 15.30.

6. Wypominki roczne, z zaznaczeniem godziny odczytywania (8.30 bądź 12.00) można przynosić do zakrystii, bądź kancelarii do 15.01. 2024 r.

7. Jest dostępna nowa księga intencji na 2024 rok. Prosimy o rezerwowanie intencji mszalnych.

8. Program odwiedzin duszpasterskich na najbliższy tydzień:

- wtorek 2.01 - Łokacz Mały ul. Mickiewicza od 1; ul Mickiewicza od 38 w stronę jeziora i ul. Konopnickiej;

- środa 3.01 – ul. Staszica 2 – 41 i 49;

- czwartek 4.01 – ul. Staszica 43 – 48, Oś. Leśnika;

- piątek 5.01 – ul. Mickiewicza 2-19.

9. W czasie „kolędy” sprawy kancelaryjne można załatwić po mszy św.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest świąteczno-noworoczny podwójny numer „Gościa Niedzielnego” (w cenie 15 zł), w którym audiobook zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia”, który przynosi odpowiedzi na pytania: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia; czy święto to obchodzili pierwsi chrześcijanie; jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, i nasz Głos Serca.

11. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy życzenia, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożonymi podczas liturgii i na konto parafialne oraz za dzielenie się z nami dobrami zarówno duchowymi jak i materialnymi. Na świętowanie niedzieli i cały tydzień nie Bóg nam błogosławi…

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla