OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Adwentu – 24 grudnia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na IV Niedzielę Adwentu – 24 grudnia 2023 r.

 

 

1. Dziękujemy wszystkim, zwłaszcza rodzicom i dziadkom za uczestnictwo w roratach i troskę o dzieci, by mogły z lampionami przychodzić i przygotować się na przyjście Pana. Kapłanom dziękuję za prowadzenie rorat i kazania.

2. Są jeszcze opłatki wigilijne, które można nabyć w zakrystii i kancelarii.

3. Wypominki roczne, z zaznaczeniem godziny odczytywania (8.30 bądź 12.00) można przynosić do zakrystii, bądź kancelarii do 15.01. 2024 r.

4. Jest dostępna nowa księga intencji na 2024 rok. Prosimy o rezerwowanie intencji mszalnych.

5. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła, plebanii oraz na środki czystości i materiały dekoracyjne. W ostatnim czasie ofiarowaliście 850 zł. Bóg zapłać!

6. Dzisiaj z racji Wigilii nie będzie mszy św. o 18.00, pozostałe jak w każdą niedzielę. Zachęcamy by zachować, mimo niedzieli, tradycyjnie postny charakter tego dnia i chrześcijański charakter wieczerzy wigilijnej: odczytajmy fragment z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, podzielmy się opłatkiem składając życzenia, wybaczając sobie krzywdy, z rodziną śpiewajmy kolędy.

7. Pasterka w kościołach filialnych będzie o godz. 22.00 - dojedziemy we własnym zakresie, a w kościele parafialnym o północy.

8. W Boże Narodzenie nie będzie mszy św. o godz. 7.00, pozostałe jak w każdą niedzielę. Także niedzielny porządek mszy św. w II dzień świąt, czyli w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.

9. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy w piątek 29.12 od godz. 15.30 – w Łokaczu Małym, w sobotę 30.12 od godz. 10.00 Lubcz Wielki i Wizany.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest świąteczno-noworoczny podwójny numer „Gościa Niedzielnego” (w cenie 15 zł), w którym audiobook zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia”, który przynosi odpowiedzi na pytania: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia; czy święto to obchodzili pierwsi chrześcijanie; jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, i nasz Głos Serca.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Joannę Jędrzejewską, śp. Zbigniewa Kozłowskiego, śp. Barbarę Ilnicką. Wieczny odpoczynek …

12. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Niech Boże błogosławieństwo wzmocni nas w radosnym oczekiwaniu na przyjście Pana.

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla