OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Adwentu – Gaudete - 17 grudnia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na III Niedzielę Adwentu – Gaudete - 17 grudnia 2023 r.

 

 

1. Dzisiejszą niedzielę nazywamy Gaudete i jest wezwaniem do radości: Radujcie się! Jej przyczyną ma być odnowienie świadomości, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami, że stał się naszym bratem. Tego dnia w liturgii używa się szat koloru różowego. Papież Paweł VI w 1975 r. w adhortacji apostolskiej „Gaudete in Domino” (O radości chrześcijańskiej) pisał: „Należy rozwijać w sobie umiejętność radowania, cieszenia się, korzystania z wielorakich radości ludzkich, jakich Bóg Stwórca użycza nam na tę doczesną pielgrzymkę”.

2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, z lampionami i młodzież na msze Roratnie na godz. 18.00. Przewodnikiem w roratach jest św. Franciszek z Asyżu.

3. Na cele remontowe w ubiegłą niedzielę zebraliśmy: w Krzyżu 3584 zł, w Brzegach 115 zł, w Hucie Szklanej 275,50 zł, w Lubczu Małym 135 zł.

4. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie złożyliście 323 zł.

5. Są opłatki wigilijne, które można nabyć w zakrystii i kancelarii. Nie ma już świec wigilijnych.

6. Wypominki roczne, z zaznaczeniem godziny odczytywania (8.30 bądź 12.00) można przynosić do zakrystii, bądź kancelarii do 15.01. 2024 r.

7. Jest dostępna nowa księga intencji na 2024 rok. Prosimy o rezerwowanie intencji mszalnych.

8. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła, plebanii oraz na środki czystości i materiały dekoracyjne. W ostatnim czasie ofiarowaliście 920 zł. Bóg zapłać!

9. Panie z grup parafialnych będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny i pierniki. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na utrzymanie parafii.

10. W przyszłą niedzielę z racji Wigilii nie będzie mszy św. o 18.00, pozostałe jak w każdą niedzielę. Zachęcamy by zachować, mimo niedzieli, tradycyjnie postny charakter tego dnia i chrześcijański charakter wieczerzy wigilijnej.

11. Pasterka w kościołach filialnych będzie o godz. 22.00 - dojedziemy we własnym zakresie, a w kościele parafialnym o północy.

12. W Boże Narodzenie nie ma mszy św. o godz. 7.00, pozostałe jak w każdą niedzielę. Także niedzielny porządek mszy św. w II dzień świąt, czyli w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym cykl adwentowy „Odbuduj się – jako katolik”. Polecamy także dodatek specjalny zatytułowany „Czekając na Nowonarodzonego” z medytacjami, modlitwami oraz propozycja rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, i nasz Głos Serca.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Urszulę Dyderską. Wieczny odpoczynek …

15. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Niech Boże błogosławieństwo wzmocni nas w radosnym oczekiwaniu na przyjście Pana.

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla