OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Adwentu – 10 grudnia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na II Niedzielę Adwentu – 10 grudnia 2023 r.

 

 

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Grzegorza Jabłonkę SDS, który będzie naszym przewodnikiem w tegorocznych rekolekcjach adwentowych. Witamy go serdecznie i życzymy mocy Ducha Świętego. Plan rekolekcji

2. Dziś po mszy św. o godz. 10.00 będzie spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci Pierwszokomunijnych.

3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, z lampionami i młodzież na msze św. Roratnie na godz. 18.00. Przewodnikiem w roratach jest św. Franciszek z Asyżu.

4. Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na cele remontowe.

5. Są opłatki wigilijne, które można nabyć w zakrystii i kancelarii. Natomiast przy wyjściu z kościoła można kupić świece wigilijne w cenie: 20 zł duża, 10 zł mała.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w czwartek św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

7. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia bierzmowania zapraszamy na mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00 i po niej na naukę rekolekcyjną.

8. Dziś jest zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary można składać do skarbonki w tyle kościoła.

9. Wypominki roczne, z zaznaczeniem godziny odczytywania (8.30 bądź 12.00) można przynosić do zakrystii, bądź kancelarii do 15.01. 2024 r.

10. Jest dostępna nowa księga intencji na 2024 rok. Prosimy o rezerwowanie intencji mszalnych.

11. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła, plebanii oraz na środki czystości i materiały dekoracyjne. W ostatnim czasie ofiarowaliście 720 zł. Bóg zapłać!

12. Panie z grup parafialnych będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny i pierniki. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na utrzymanie parafii.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym cykl adwentowy „Odbuduj się – jako katolik”. Polecamy także rozmowę z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce oraz opowieść o bazylice św. Jana na Lateranie; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, i nasz Głos Serca.

14. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Niech Boże błogosławieństwo wzmocni nas w czynnym oczekiwaniu na przyjście Pana …

 

Ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla